Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Lhát se nemá!Mělničtí kriminalisté dne 25. srpna 2011 sdělili podezření z trestného činu křivé obvinění devětadvacetileté ženě z Mělnicka.

Podezřelá koncem července 2011 oznámila policistům, že byla znásilněna v jednom z neratovických bytů a to cizincem, kterého znala jen podle křestního jména. Policisté následně ustanovili šestadvacetiletého cizího státního příslušníka, který byl zadržen, vyslechnut a následně propuštěn. Při vyšetřování případu narazili kriminalisté na mnoho nesrovnalostí ve výpovědi údajné oběti. Žena nejprve tvrdila, že si na znásilnění příliš nepamatuje, protože byla silně podnapilá. Toto její tvrzení vyvrátila krevní zkouška, která byla provedena jen pár hodin po oznámení. Jejím výsledkem byla naměřená hodnota 0,01 promile alkoholu v krvi. Žena byla policisty k věci vyslechnuta opakovaně a výslechy se výrazně lišily v podstatných bodech, přičemž tyto nesrovnalosti nedokázala vysvětlit. Nakonec žena připustila, že se v uvedeném případě mohlo jednat o dobrovolný sexuální kontakt, ale bližší podrobnosti si již nepamatuje.

Za uvedený trestný čin je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svoboděZpravodajství