Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Dopravní nehoda u LibišeDne 29. srpna 2011, po jedenácté hodině, došlo na silnici I/9, v katastru obce Libiš, k dopravní nehodě mezi motorovým vozidlem Ford Transit Conect, které řídil sedmdesátiletý muž, osobním motorovým vozidlem Citroën C3, které řídil o rok starší řidič, spolu s ním byla ve voze šedesátiletá spolujezdkyně a osobním vozem Peugeot 406, za jehož volantem se v době nehody nacházel devětatřicetiletý muž.

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič fordu jel se svým vozem po uvedené komunikaci ve směru od Prahy. Na  křižovatce s vedlejší silnicí vedoucí od Libiše se údajně zalekl blíže nezjištěného vozu, který přijížděl zprava a řidič fordu se domníval, že tento již nestačí před křižovatkou zastavit, strhl řízení vlevo, vyjel částečně do protisměru a zde se čelně střetl s vozem Citroën, jehož řidič stál u dělící středové čáry v protisměru, kde dával přednost protijedoucím vozidlům, a chtěl poté odbočit vlevo na vedlejší komunikaci. Po střetu byl Citroën odhozen vzad a následoval střet mezi jeho zadní částí a přední částí vozidla Peugeot, které v té době stálo za ním.

Při nehodě byli zraněni řidič a žena z Citroënu. Oba utrpěli zranění páteře, která byla předběžně kvalifikována jako lehká. Na vozidlech byla při nehodě způsobena škoda ve výši zhruba 280 000,- Kč. Dechová zkouška byla u všech účastníků nehody negativní.

Případ nadále šetří policisté z územního odboru Policie ČR Mělník.Zpravodajství