Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Od starší ženy vylákal větší finanční částku


     Dne 31. srpna letošního roku, se v odpoledních hodinách dostavila na služebnu v Kralupech nad Vltavou, třiaosmdesátiletá žena z Mělnicka. Tato uvedla, že byla neznámým mužem okradena o částku cca 22.000,- Kč.
     Seniorka policistům sdělila, že jí odpoledne zazvonil doma telefon, jednalo se o pevnou linku, který následně zvedla v domnění, že se jedná o synovce a rovnou se zeptala zda je to on. V telefonu se ozvalo, že ano, ale že se mu špatně mluví, neboť je nastydlý a potřeboval by půjčit peníze, asi 20.000,- Kč nebo 50.000,- Kč na koupi nového auta. Seniorka svému údajnému synovci sdělila, že požadovanou hovotost nemá, ale aby se pro nějaké peníze odpoledne zastavil.
     Zanedlouho zazvonil u vrátek rodinného domu, kde žena bydlí, muž, který řekl že si jde pro ty peníze. Seniorka uvedla, že se muž divil, že mu je nese až k vrátkům. Proč prý nešli dál. S argumentem, že do domu cizí lidi žena nepouští, se musel muž spokojit. Vzal obálku a zmizel v bočních ulicích. Poškozené se nakonec celá událost nezdála a telefonicky se spojila se svým synovcem s dotazem, zda už si vozidlo zakoupil. Odpověď, že žádné vozidlo nekupuje a peníze ani půjčit nechtěl, ženu utvrdila, že byla okradena neznámým člověkem.
     K popisu muže uvedla, že byl vysoký asi 180 – 190 cm, štíhlé postavy, blond vlasy, hladce oholem, mluvil bez přízvuku, plynule česky a byl ve věku zhruba 30-34 let. Na sobě měl v době jednání se seniorkou modrou košili a černé kalhoty.
     Policisté případ šetří jako podezření z trestného činu podvodu, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na dva roky. Zároveň žádají občany, kteří se již s podobným jednáním setkali nebo mají jakékoliv podstatné informace, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, jeho pobytu nebo zaměstnání, aby tyto poskytli policistům na linku 974 876 710, obvodní oddělení v Kralupech nad Vltavou. Policisté děkují za pomoc.


Zpravodajství