Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Velká Voda 2006. pátek 8.Září MKD Mělník

Akce Velká Voda 2006 vznikla ze dvou prostých důvodů.
Jednak z pohledu dokumentačního (zachycení rozmanitosti mělnické hudební scény v konkrétním časovém prostoru). A také jako obohacení nabídky místních propagačních a prezentačních materiálů. Další z důvodů byla podpora varhan v chrámu sv.Petra a Pavla. Slovo dalo slovo a Městský úřad Mělník opětoval naše nadšení. Vše odstartovala finanční podpora odboru školství a kultury. Časem se našli další sponzoři z našeho okolí. Např. Václav Kovář autodoprava, Junker Mělník, Antikvariát Želva, bar Díra, MKD Mělník

Materiál na CD se pomalu dával dohromady. Z původních deseti tracků se počet nahrávek rozrostl na dvacet. Na CD nalezneme známe stálice i začínající muzikanty. Např. Tomáš Humuta (blues man) uznávaný hráč na piano a harmoniku nejen v okolí. Orchestr Los Rumberos s vynikajícím pianistou Petrem Smetáčkem. Anyway, kteří koncertují po celé Evropě a jejich sound je opravdu peprný. Basista Zdeněk Imramovský exceluje ve hře na basovou kytaru nahrál dokonce sólo ve spolupráci s Janem Titěrou. To je jen trochu z výčtu nahrávek.

Po dohodě s MKD Mělník se akce uskutečnila v malém sále kulturního domu. MKD zapůjčilo zvukovou techniku a v kombinaci se zvukařem Martinem Švábem jsme dosáhli výborného zvuku, který ocenili jak členové kapel tak posluchači.

Přesně v 19:30 zahájil orchestr Los rumberos v čele s Petrem Smetáčkem. Sál byl zaplněn od prvních minut vystoupení, které se muzikantům povedlo. Kapela hrála velmi příjemné tóny a rytmy latino music. Vlastní i převzaté nahrávky které Petr Smetáček vymyslel nebo poupravil. Musím připomenout parádní výkon na trumpetu v podání p. Hrbka. Orchestr zahrál 45 minut a sklidil velký úspěch!

Bylo 20:30 a to byl čas pro kapelu Lykke til. Obecenstvo bylo rozehřáté a hladové po další kapele. Lykke til zahráli moc pěkný koncert s frontmanem Ondrou Tichotou. Je to také početnější kapela, která hraje klidnější hudbu. Kterou si mužete poslechnout na novém demu, které nedávno vydali. Jejich půlhodinka utekla jako voda. Atmosféra začínala být parádní.

Je něco kolem 21:00 a na pódiu se připravuje kapela NOISE. Kapela zahrála speciálně na této akci, možná i po několika letech. Fanoušci je také řádně uvítali a mohla začít dávka pořádného HC v podání ex-sportovců, kteří se dříve proháněli po městě na skateboardech. Vystoupení mělo sílu i po jejich hudební odmlce. NOISE hráli na zapůjčený aparát od Anyway. Vystoupení mělo veliký úspěch a pomalu se chystal hřeb večera.

Kolem desáté hodiny se na pódiu začali připravovat Anyway. Asi nejznámější kapela večera.Bylo to veliké překvapení jelikož jsem se to dozvěděl v pátek ráno. Pár hodin před akcí. Kapela dostala prostor a začala rock n roll show. Posluchači byli nadšení zvukem a sílou tracků. Vystoupení mělo jak se říká šťávu a naplněný sál si užíval příval našláplích tracků. Jednoznačně nej. vystoupení večera. Tvorbu Anyway mužete poslechnout na nejnovějším CD Dead End 2006.

V půl jedenácté byly na řadě kvalitní N´nabis v nové sestavě. Kapela zahrála poprvé před lidmi s novým kytaristou. Jednalo se o hraní po několika měsících půstu. Kapela hrála ve velikém nasazení a s velikou hudební pohodou. Jejich progresive metal s velmi precizní basovou technikou Zdeňka Imramovského podpořenou Janem Titěrou na kytaru. Sóla byla jednoznačně nejsložitější a technicky velmi náročné. Kapela měla veliký úspěch a posluchači kapelu nechtěli pustit z pódia.

Pár minut po jedenácté hodině přišla řada na zástupce punk rocku 500900. Kapela zahrála svou klasiku hnanou plným sálem. Atmosféra byla super. Hudebníci si užívali každou minutu. Je vidět, že se kapela zlepšuje. Např. Káva hraje znatelně líp na bicí než dříve. Po odmlce vystoupil i trumpetista a vokálista Jan Šípek. Úspěch meli veliký a byli dozajista spokojeni.

Kolem 24:00 přišla řada na Project Elektra, která hraje převážně počítačovou hudbu doplněnou el. kytarou a bass kytarou. Sál se pomalu vyprazdňoval, což byla škoda a kapela si zasloužila také plný sál. Hráli 6 tracků z nejnovějšího alba z roku 2006. Časem bude jejich vystoupení doplněno o vlastní video projekci. Kolem 00:30 dohrála poslední věc od Elektry a mohlo se začít uklízet Smiling

Celá akce proběhla v dobré naládě bez vážnějších problémů- Snad jen pivo došlo během první hodinky akce. Takže hladký průběh akce značí dobré výhledy do budoucna.

Na dobrovolném vstupném se vybralo 1334.50,-

LINE UP

Los rumberos19:30 - 20:15
Lykke til20:30 - 21:00
Noise21:10- 21:40
Anyway21:45 - 22:20
N´nabis22:30 - 23:00
500 90023:15 - 23:45
Project elektra24:00 - 00:30

Akce byla uskutečněna za podpory sponzorům: Město Mělník, Václav Kovář autodoprava, Junker Mělník, Bar Díra, Antikvariát Mělník
Za mediální podpory: Mělníček.cz

Díky sponzorům vzniklo CD Velká Voda 2006. Nalezneme na něm 20 tracků od Mělnických kapel a producentů.

počet CD - 500 kusů
Prodejní cena - 100 kč

Místa prodeje CD

Další prodejní místa jsou v jednáníKultura