Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Peníze si půjčil, ale nesplácel


     Začátkem měsíce prosince roku 2008, uzavřel v obchodě v Poděbradech pětapadesátiletý muž z Tachovska, úvěrovou smlouvu od jisté finanční společnosti na částku ve výši 6.687,- Kč, kterou měl deseti měsíčními splátkami ve výši 743,- Kč uhradit. Avšak od podpisu smlouvy neučil ani jednu splátku. Navíc poškozená společnost zjistila, že do úvěrové smlouvy uvedl nepravdivé údaje o zaměstnavateli a svém dosavadním přijmu.

     O pár dní později, ten samý muž, na Mělníku, v jednom z obchodních domů opět uzavřel se stejnou společností úvěrovou smlouvu, tentokrát na částku 11.193,- Kč. Opět s deseti měsíčními splátkami, ale nyní ve výši 1.269,- Kč. Muž ani zde nezaplatil jedinou splátku a opět nadiktoval do smlouvy nepravdivé údaje. Svými jednáními způsobil poškozené společnosti škodu ve výši cca 17.880,- Kč.
     Policisté z obvodního oddělení z Mělníka muži v uplynulých dnech sdělili podezření z trestného činu úvěrového podvodu, za který může dostat trest odnětí svobody až na dvě léta. Jeho vyšetřování nadále probíhá na svobodě.


Zpravodajství