Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Vozidla v hledáčku zlodějůV průběhu tohoto týdne došlo na Mělnicku, k zhruba třem krádežím motorových vozidel, v jednom případě se jednalo o pokus odcizení, potřikrát pachatel vozidla vykradl a v jednom případě z odstaveného vozidla odcizil věci a vozidlo odstrojil.
 
Neratovice - dne 29. srpna 2011, během poledne, se neznámý pachatel vloupal do odstaveného vozidla u Štěpánského mostu na silnici I/9, s tímto odjel pod tento most. Z vozidla následně odstranil některé části a součástky, a to včetně dvou kusů registračních značek. Celkově majiteli způsobil svým činem škodu za bezmála 31.000,- Kč. Odcizené značky policisté vyhlásili do celostátního pátrání a případ započali šetřit jako podezření z trestných činů poškození cizí věci a krádeže.
 
- v době mezi 28. srpna až 1. září 2011, se neznámý pachatel vloupal do vozidla Golf v okamžiku, kdy stálo zaparkované u křižovatky v obci Neratovice. Pachatel z vozidla následně odcizil věci v hodnotě 4.000,- Kč.
 
- dne 31. srpna 2011, v nočních hodinách bylo z ulice Vojtěšská, v Neratovicích, odcizeno osobní vozidlo Škoda Felicia Combi. Toto vozidlo měl třiašedesátiletý majitel zaparkované u zahrádkářské kolonie v obci Libiši. Pachatel tak způsobil škodu ve výši 10.000,- Kč.
 
Kralupy nad Vltavou - ke krádeži osobního vozidla Peugeot Boxer, došlo dne 31. srpna 2011, během poledne. Padesátiletý řidič přijel do obce na pracovní schůzku a vozidlo před odchodem řádně uzamkl. Po návratu však zjistil, že není zaparkované tam, kde ho zanechal. Škoda společnosti, které patřilo, byla vyčíslena na částku 70.000,- Kč. Policisté případ zpracovávají jako podezření z trestného činu neoprávněného užívání cizí věci.
 
- k  vloupání a následné krádeži věcí z vozidla Peugeot došlo v Kralupech nad Vltavou, na Lidovém náměstí. Majitel vozidla si zde přes noc nechal poměrně drahé nářadí a škoda se tak vyšplhala na částku 85.000,- Kč. Za tento skutek krádeže hrozí pachateli trest odnětí svobody na pět let.
 
Vojkovice – ke krádeži vozidla Renault Laguna došlo včerejšího dne v době, kdy se majitelka vozidla nacházela na pískovně u Vojkovic a z deky jí neznámý pachatel odcizil kabelku s doklady, osobními věcmi a dále klíčky od vozidla, které následně odcizil. Škoda byla vyčíslena na částku 354. 000,- Kč. Případ policisté řeší jako neoprávněné užívání cizí věci.
 
- k odcizení věcí zas došlo v autokempu u Veltrus. Zde si cizinec zaparkoval vozidlo dne 30. srpna 2011, a během uvedeného dne mu neznámý pachatel poškodil zámek a odcizil věci. Škoda ve výši 25.000,- Kč.
 
Mělník – z 30. na 31. srpna 2011, se neznámý pachatel pokusil odcizit osobní vozidlo VW Passat Variant, které měl třiapadesátiletý majitel zaparkované na parkovišti u obchodního domu v ulici Bezručova. Vytržená spínací skříňka a poškozený zámek u dveří řidiče byly vyčísleny na škodu ve výši cca 12.000,- Kč. Věc policisté šetří jako pokus neoprávněného užívání cizí věci a poškození cizí věci.


Zpravodajství