Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Viktor Janovsky

Dopravní nehoda uzavřela komunikaci


Dne 5. září 2011, po dvacáté hodině, došlo na komunikaci I. třídy, v katastru obce Velký Borek, k dopravní nehodě mezi nákladním automobilem Renault Magnum s návěsem, který řídil osmatřicetiletý cizinec a pevnou překážkou (svodidla a mostek).

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič soupravy jel po uvedené komunikaci směrem od Vavřinče  na Mělník. Několik set metrů před Mělníkem na rovném úseku řidič nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a dostal se soupravou smyk. Snažil se vrátit do svého jízdního pruhu, což se nepodařilo, nákladní vůz s návěsem přejel do protisměru, kde došlo k nárazu do silničního příkopu, po kterém se návěs otočil přes oba jízdní pruhy, přičemž došlo k poškození svodidel, mostku a svislého značení.

Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Škoda na soupravě, svodidlech, mostku a dopravním značení byla předběžně vyčíslena na částku cca 670 000,- Kč. Provedená orientační dechová zkouška provedená u řidiče byla negativní. Na místě kromě policistů zasahovali i profesionální hasiči, kteří likvidovali únik provozních kapalin z havarovaného vozu. Nehoda na několik hodin přerušila provoz na uvedené komunikaci a tento byl obnoven až v ranních hodinách, kdy došlo k odtažení soupravy specializovanou firmou. Po celou dobu uzávěry byl provoz řízen policisty.

Dopravní policisté vyřešili nehodu jako přestupek a uložili řidiči soupravy na místě blokovou pokutu ve výši 2 000,-Kč.Zpravodajství