Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Dopravní nehoda uzavřela komunikaci


Dne 5. září 2011, po dvacáté hodině, došlo na komunikaci I. třídy, v katastru obce Velký Borek, k dopravní nehodě mezi nákladním automobilem Renault Magnum s návěsem, který řídil osmatřicetiletý cizinec a pevnou překážkou (svodidla a mostek).

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič soupravy jel po uvedené komunikaci směrem od Vavřinče  na Mělník. Několik set metrů před Mělníkem na rovném úseku řidič nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a dostal se soupravou smyk. Snažil se vrátit do svého jízdního pruhu, což se nepodařilo, nákladní vůz s návěsem přejel do protisměru, kde došlo k nárazu do silničního příkopu, po kterém se návěs otočil přes oba jízdní pruhy, přičemž došlo k poškození svodidel, mostku a svislého značení.

Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Škoda na soupravě, svodidlech, mostku a dopravním značení byla předběžně vyčíslena na částku cca 670 000,- Kč. Provedená orientační dechová zkouška provedená u řidiče byla negativní. Na místě kromě policistů zasahovali i profesionální hasiči, kteří likvidovali únik provozních kapalin z havarovaného vozu. Nehoda na několik hodin přerušila provoz na uvedené komunikaci a tento byl obnoven až v ranních hodinách, kdy došlo k odtažení soupravy specializovanou firmou. Po celou dobu uzávěry byl provoz řízen policisty.

Dopravní policisté vyřešili nehodu jako přestupek a uložili řidiči soupravy na místě blokovou pokutu ve výši 2 000,-Kč.Zpravodajství