Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

„Zebra se za tebe nerozhlédne“


Dne 6. září 2011 se uskutečnilo na Mělnicku další pokračování výše jmenované preventivně bezpečnostní akce celorepublikového rozsahu. Akce je zaměřena na nejmenší školáčky, kteří právě v září poprvé zamířili do školních lavic. Na těchto cestách za novými poznatky a zážitky se musí vypořádat i s nejedním novým úkolem. Mezi ně bezesporu patří i bezpečné přecházení přechodů v okolí bydliště a školy.

Policisté z preventivně informační skupiny, územního odboru Policie ČR, Mělník ve spolupráci se svými kolegy z dopravního inspektorátu a obvodního oddělení Policie ČR Kralupy nad Vltavou se nejmenším dětem ze III. ZŠ. Neratovice a ZŠ gen. Klapálka v Kralupech nad Vltavou, v rámci akce snažili poskytnout základní informace, které jim pomohou absolvovat cestu do školy bez problémů a hlavně bez zranění. Zhruba 170 dětí si na obou školách mohlo v praxi vyzkoušet, jak lze silnici bezpečně překonat. Policisté jim ještě předali několik praktických rad a nakonec měly děti možnost se seznámit s policejní technikou.

Akce měla úspěch a policisté doufají, že se zúčastněné děti i jejich spolužáci dostanou do školy vždy včas a v pořádku.Zpravodajství