Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Pachatel se opravdu činil


     V době od 6. do 7. září 2011, tedy během jediné noci, zvládnul neznámý pachatel, zřejmě jeden a ten samý, v ulici Řipská, na Mělníku, způsobit škodu v celkové výši přesahující 65.000,- Kč a to tím způsobem, že se vloupal do dvou objektů a jednoho osobního vozidla.
     Ve sportovním areálu nejprve pomocí neznámého předmětu vypáčil mříž u okna klubovny a opodál odloženým kusem dřeva rozbil skleněnou výplň okna, kterým následně vnikl dovnitř. Pachatel z jednoho z umístěných stolů vyndal hrací konzoli Playstation, kterou si připravil na okno, ale na místě zůstala. Tuto si neodnesl s sebou. Dále pachatel poškodil dveře do jedné z šaten, které vykopl. Z této místnosti ale nic neodcizil. Stejně poškodil i další budovu, která se nacházela v areálu, ale ani z té nic neodcizil. Zde si majitel sportovního areálu škodu na poškození vyčíslil na částku cca 6.000,- Kč.
     Po tomto se pachatel zřejmě vydal k opodál stojícímu areálu, který slouží jako útulek pro zvířata. Zde „rafinovaně“ pohodil před kotce psů donesené uzeniny a poté se vydal k zdejší budově. Zde poškodil okno u kanceláře útulku, vnikl dovnitř a odcizil notebook zn. Acer Aspire a finanční hotovost ve výši cca 55.400,- Kč.
    Pachatelovo jednání pokračovalo, když u nedaleko zaparkovaného vozidla Škoda Felicia poškodil boční levé okénku a celý prostor prohledal. Z vnitřku následně vyndal osobní věci majitele a tyto rozložil po vozidle. Nic neodcizil.
    Policisté z obvodního oddělení na Mělníku případ šetří jako podezření z trestných činů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Zde pachateli hrozí trest odnětí svobody až na pět let.  V případě, že někdo byl svědkem těchto jednání či má jakýkoliv poznatek, který by policisty přivedl na stopu pachatele, aby tyto zavolal na linku 158 nebo na tel.: 974 876 700 (OOP Mělník).


Zpravodajství