Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Poslední prázdninový měsíc na našich silnicích


    Za uplynulý měsíc se na silnicích našeho regionu stalo celkem osmašedesát dopravních nehod. Loňský rok to bylo o sedm dopravních nehod méně a rok předtím o čtrnáct nehod. Při dopravních nehodách za měsíc srpen bylo lehce zraněno šestnáct osob. Čtyři osoby byly zraněny těžce a nedošlo k žádnému úmrtí v této souvislosti. Celková škoda se na poškozených vozidlech a ostatním (stromy, svodidla, ….) vyčíslila na částku převyšující 4.158.600,- Kč. Znova pro zajímavost. V roce 2010 byla za stejné období způsobená částka na vozidlech ve výši cca 8.068.000,- Kč. Rozdíl je více než markantní.
     Ve dvou případech bylo u řidičů vozidel zjištěno požití alkoholických nápojů, v devíti případech řidiči porušili předepsanou rychlost v daných úsecích a došlo ke střetu s jiným vozidlem. V deseti případech byla dopravní nehoda zaviněna nedáním přednosti v jízdě. Policisté ze služby dopravních nehod tento měsíc vyjížděli pouze k sedmi nehodám, kde došlo ke střetu s lesní zvěří. K nejvíce střetům a pomuchlaným plechům docházelo tento měsíc na silnicích I. a II. třídy. 
     Je patrné, že počet dopravních nehod má poslední dobou tendenci udržet si svůj skvotus. Policisté z Územního odboru PČR Mělník jsou rádi, že ani při jedné dopravní nehodě nedošlo k  úmrtí. A pevně věří, že takto to zůstane i nadále. Nyní se budeme setkávat se stále méně slunečnými dny, ba naopak, mlhy, deštivé dny, vlhké silnice a kratší dny, přibudou. Policisté z Územního odboru PČR Mělník tedy upozorňují řidiče, aby upoutali větší pozornost k řízení a přizpůsobili svou jízdu povětrnostním podmínkám a stavu vozovek.


Zpravodajství