Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Poslední prázdninový měsíc na našich silnicích


    Za uplynulý měsíc se na silnicích našeho regionu stalo celkem osmašedesát dopravních nehod. Loňský rok to bylo o sedm dopravních nehod méně a rok předtím o čtrnáct nehod. Při dopravních nehodách za měsíc srpen bylo lehce zraněno šestnáct osob. Čtyři osoby byly zraněny těžce a nedošlo k žádnému úmrtí v této souvislosti. Celková škoda se na poškozených vozidlech a ostatním (stromy, svodidla, ….) vyčíslila na částku převyšující 4.158.600,- Kč. Znova pro zajímavost. V roce 2010 byla za stejné období způsobená částka na vozidlech ve výši cca 8.068.000,- Kč. Rozdíl je více než markantní.
     Ve dvou případech bylo u řidičů vozidel zjištěno požití alkoholických nápojů, v devíti případech řidiči porušili předepsanou rychlost v daných úsecích a došlo ke střetu s jiným vozidlem. V deseti případech byla dopravní nehoda zaviněna nedáním přednosti v jízdě. Policisté ze služby dopravních nehod tento měsíc vyjížděli pouze k sedmi nehodám, kde došlo ke střetu s lesní zvěří. K nejvíce střetům a pomuchlaným plechům docházelo tento měsíc na silnicích I. a II. třídy. 
     Je patrné, že počet dopravních nehod má poslední dobou tendenci udržet si svůj skvotus. Policisté z Územního odboru PČR Mělník jsou rádi, že ani při jedné dopravní nehodě nedošlo k  úmrtí. A pevně věří, že takto to zůstane i nadále. Nyní se budeme setkávat se stále méně slunečnými dny, ba naopak, mlhy, deštivé dny, vlhké silnice a kratší dny, přibudou. Policisté z Územního odboru PČR Mělník tedy upozorňují řidiče, aby upoutali větší pozornost k řízení a přizpůsobili svou jízdu povětrnostním podmínkám a stavu vozovek.


Zpravodajství