Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Zlodějka je již za mřížemiTři neznámé osoby, jedna žena a dva muži, zazvonili dne 4. března 2011, v ranních hodinách, u domu osmasedmdesátileté ženy na Mělnicku. Když žena vyšla před dům, tak jí bylo sděleno, že mají zájem o koupi nemovitosti v sousedství, která byla v té době skutečně na prodej. Osoby žádaly ženu o kontakt na prodávajícího. Seniorka jim vyhověla. Při předávání kontaktu se mužům podařilo odlákat její pozornost, čehož využila neznámá žena, která nepozorovaně vnikla do domu a odtud odcizila volně odloženou obálku s finanční hotovostí ve výši 20 000,- Kč. Když se majitelka vracela do domu, tak zde ženu překvapila, ta však na nic nečekala a z místa utekla. Na krádež peněz přišla žena asi za hodinu a poté celou záležitost oznámila policistům.

Mělnickým kriminalistům se podařilo v rámci šetření získat informace, které je nakonec dovedly až k dvacetileté ženě z Brněnska, která má krádež na svědomí. Žena se v současné době nachází ve vazební věznici, kam byla umístěna pro jinou majetkovou trestnou činnost.

Dne 8. září 2011 zahájil policejní vyšetřovatel její trestní stíhání pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Po dalších dvou osobách, které se s obviněnou v době spáchání krádeže nacházely na místě policisté nadále pátrají.Zpravodajství