Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Dopravní nehoda se zraněnímDne 10. září 2011, po šestnácté hodině, došlo na silnici I. třídy, v katastru obce Hořín, k dopravní nehodě mezi osobním motorovým vozidlem Opel Astra caravan, které řídil dvaadvacetiletý muž, spolu s ním byla ve voze ještě o tři roky mladší spolujezdkyně a motocyklem Kawasaki ZZR 1400, který řídil čtyřicetiletý motorkář.

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič vozidla přijížděl po vedlejší komunikaci ve směru od Cítova na křižovatku s výše uvedenou hlavní silnicí. Zde chtěl odbočit vlevo směrem na Mělník. Přitom se pravděpodobně plně nevěnoval řízení svého vozu a do křižovatky vjel v okamžiku, kdy po hlavní silnici přijížděl ve směru od Mělníka motorkář. Následoval střet mezi přední částí motocyklu a levou zadní částí osobního vozu. Po střetu došlo k pádu motorky a jejího řidiče. O síle srážky vypovídá i to, že po ní byl osobní automobil odhozen dále do křižovatky.

Při nehodě utrpěl motorkář těžké zranění, se kterým byl následně letecky převezen do nemocnice. Osádka automobilu vyvázla bez zranění. Na vozidle a motocyklu byla způsobena škoda ve výši zhruba 80 000,- Kč. U řidiče vozidla byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem.

Případ nadále vyšetřují policisté z územního odboru Policie ČR Mělník.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

3 Motocyklistu jsem při


Motocyklistu jsem při příjezdu do křižovatky viděl ještě daleko na mostě, podřadil jsem a vjel tam naprosto v klidu. Když jsem byl v úrovni odbočovacího pruhu na Brozánky, tak jsem ho periferně viděl, jak se mně původně snažil objet přes přední část auta a když viděl, že to nestíhá, pokusil se to strhnout zpět do svého pruhu. Snažil jsem se ještě přidat, aby jsem se mu vyhnul, ale trefil mně na zadní kolo. Auto otočil o skoro 180 stupňů, je zlomený v půlce a totálně na odpis, stejně tak jako motorka. Čí to byla a nebyla vina je zatím stále v šetření policie a nějakou dobu ještě bude...

3.1 Díky za komentář


Díky za tenhle komentář, určitě se nepsal lehce.

Tu část věty "Přitom se pravděpodobně plně nevěnoval řízení svého vozu..." si autor článku mohl klidně odpustit, ať už je vina na jakékoli straně.

3.1.1 Vina


Vina je na obou stranách. Pravidla silničního provozu chlapíkovi zdraví nevrátí. Od řidiče auta je ovšem solidní, že se neschovává za řeči.

2 rychlost


Jak může mít motorkář takovou rychlost, že odhodí Astru a ještě k tomu kombíka v místě, kde je povolena rychlost 60km/hod??? Doufám, že to dopraváci pořádně prošetří!!!

2.2 :-/


Ona ta zase taková rychlost být nemusí. ZZR 1400 váží s jezdcem 330kg. Když v 70km/h narazí do Astry, která vzadu nic neváží, tak není divu že auto otočí. Jednoznačně je dáno, že řidič auta nedal přednost při najíždění z vedlejší silnice.

 

Takových nehod se stávají stovky za rok a v drtivé většině případů za ně může řidič auta. Motorka je zdánlivě malá, vypadá že je daleko a nezkušený řidič, který motorku nikdy neřídil těžko odhadne jak je daleko. Tím chci říct, abyste zkusili být opatrní v podobných situacích, kdy motorkář na vaší chybu doplatí vždy mnohem víc...

2.1 Je tam omezená rychlost


Je tam omezená rychlost na 70 km/h a zcela jistě z těchto důvodů (stejně jako na nájezdu na D8 je snížená rychlost na 60 km/h), vyjíždí-li někdo z vedlejší. Vsadím boty, že motocyklista tam jel mnohem víc.

1 Automani buďte opatrnější


Hrůza, tohle se mi už stalo taky naštěstí jsem jel na Babettě tak jsem to dobrzdil do stavu kdy jsem už byl schopen se autu vyhnout a nohama jsem to motokolo udržel proti smyku...

1.1 ???


 

Ona tvoje babeta urcite nejezdi takovou rychlosti, kterou se ritil motorkar na sve Kawa s obsahem 1400ccm, pres most od Melnika (horizont) tak, ze osobak narazem odhodila dale do krizovatky!

V takove rychlosti motorkar nemuze spolehat na nejakou prednost v jizde, jednoduse ho nikdo ani nezaregistruje a kdyz, tak uz je pozde Sad