Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Nový vjezdový režim v Nemocnici Mělník

Oznamujeme veřejnosti, že od 19.září 2011 dochází v Nemocnici Mělník (NM) ke změně vjezdového režimu. Vjezd do areálu nemocnice bude pro veřejnost zpoplatněn.
Vedení nemocnice přikročilo k tomuto opatření v zájmu pacientů a návštěvníků nemocnice. Nedostatečná kapacita parkovacích míst má za příčinu přeplněný areál. Chceme zajistit větší bezpečnost všech těch, kteří se pohybují v areálu, i větší klid pro pacienty na lůžkových odděleních. Dále je nutné zajistit průjezdnost komunikací pro případný zásah hasičského a záchranného sboru.

Poplatek bude vybírán útržkovým systémem. Při vjezdu do areálu obdrží řidič vozidla lístek  s vyznačeným časem vjezdu, který odevzdá při výjezdu pracovníkovi ostrahy. Podle doby strávené v areálu NM bude vyměřen poplatek dle následujícího ceníku.  

 

POPLATEK ZA VJEZD

30 minut                                                                                             ZDARMA

1. hodina                                                                                            10 Kč

Každá další započatá hodina                                                                  20 Kč

Sanitní vozy, invalidé                                                                            ZDARMA

Zásobování                                                                                         ZDARMA

Při nákupu v lékárně NM nad 100 Kč nebo výběru léků na recept               ZDARMA

(Platí pouze pro vjezd v den nákupu)

Věříme, že návštěvníci NM přijmou toto opatření s porozuměním.

V Mělníku 14.září 2011

Zdroj: www.nemocnicemelnik.czMěsto

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 pohotovost


A co třeba že když tam člověk jede na pohotovost že by také neplatil..za útratu v lékárně nad 100,- poplatek odpustí...ale když člověk jede na pohotovost (nebo je tam odvezen) proč musí ještě platit poplatek ....my měli včera štěstí že pan doktor přišel včas a že jsme na něj nemuseli hodinu čekat a tudíž ještě platit za parkování....

1 Nedostatek míst


Není to pravda, díky štěrkové ploše u nedostavěné části je parkovacích míst dostatek. Špatná situace se tak na horním parkovišti před poliklinikou vzhledem omezení ještě zhorší.

Pokud je cílem zajistit průjezd pro hasičský a záchranný sbor, vzniknou pro něj nové zóny, na kterých se nesmí parkovat?

Platba 20,- Kč za každou další započatou hodinu naznačuje dvě možné motivace, které vedení nemocnice může mít - první z nich je z nějakého důvodu zkrácení návštěv, druhou z nich samozřejmě ekonomický aspekt.

Uvidíme, jaké další ekonomicky motivované změny přijdou a možná budeme překvapení, kam až za pár let dojdou. Je toto první z nich nebo už máte zkušenosti, o které se podělíte?

1.3 Hlídač


Už hodně dlouho si říkám na co si nemocnice drží hlídače v budce, který otevírá bránu každému a vždy. Když jsem jednou odjížděl z areálu pozdě v noci, tak jsem ho dokonce musel vzbudit, aby mě pustil. Kdyby tam byla pořád otevřená brána a žádný vrátný, tak nemocnice ušetří za jeho mzdu a vše bude fungovat jako doposud. 

Teď přišla nemocnice s tím, že začne vybírat a hlídači tak dá smysluplnou práci. Myslím ale, že se vybere měsíčně tak akorát právě na jeho mzdu Smiling

1.2 Tak je třeba si


Tak je třeba si uvědomit, že je to nemocnice a ne nějaké nákupní centrum. Není to první nemocnice, kde se něco podobného zavádí. Určité omezení je potřeba. Už jenom vytlačit lidi, kteří tam parkují přes noc a bydlí v nejbližších domech okolo. A brflání aut (zvlášť dieselů) pod okny pokojů, kde se potřebují lidi léčit, taky není nic moc. Takže jo, toto schvaluji.

EDIT: navíc ta naše nemocnice má mnoho budov (pavilonů), takže se pacienti po/před operacích velmi běžně převážejí na postelích/lehátkách mezi nimi po komunikacích a když pak mezi tím jezdí navíc auta, tak bych tím pacientem být nechtěl. Tohle je, podle mého názoru, slabina nemocnice - mnoho budov a mezi tím silnice. V tomhle jsou "kompaktní" nemocnice v obrovské výhodě a pohyb aut v nich řešit nemusí - stačí jim velký plac u vchodu.

1.1 Já mám zkušenost


Já mám zkušenost že v novém bufetu to nevypadá jak někde v doupěti. A kompletně nová chirurgie která to potřebovala jako sůl.  Novej majitel, nové investice a novej podnikatelský plán. Myskím že těch pár desetikorun několikrát do roka nemůže být pro nikoho problém. A stále zůstalo 30minut zdarma. Stejně tak invalidé a věřím že když vrátný uvidí týpka v sádře tak ho taky nechá bejt.

 

 

1.1.1 Výpočet


To není pár desetikorun několikrát do roka. Do nemocnice lidi nechodí na výlety a jejich příbuzní se nebudou dívat na hodinky, aby vypadli a měli to ještě zdarma.

1.1.1.1 Nechodí... kdyby chodili,


Nechodí... kdyby chodili, tak nemají problém s placením, ale ty lidi tam spíše jezdí.