Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Městské lázně Mšeno ožily hudbou


   Krásné Městské lázně ve Mšeně nezněly v sobotu 20. srpna odpoledne pouze křikem koupajících se dětí, ale především hudbou a zpěvem. V tomto krásném historickém prostředí se konal totiž první ročník folklorního festivalu. A tak si příchozí mohli rozmyslet, zda usednou na židličky před improvizované travnaté podium chráněné před sluncem či případným deštěm stanem, či budou poslouchat ponořeni do chladivé vody místního bazénu. Toto netradiční prostředí přineslo festivalu uvolněnou atmosféru, kterou mohou ostatní města pořádající festivaly na rozpáleném náměstí jen závidět.
 
   Za krásného slunečného počasí se tak mohli všichni přítomní zaposlouchat do lidových písní v podání dechového orchestru Mělničanka Františka Šťastného, který festival zahájil. A protože se jednalo o písně známé, nezůstalo pouze u poslechu, ale mnozí se s radostí k sólistům - více či méně nahlas - přidali. Mělnická polka nenechá nikoho v klidu. Potěšit se tancem a pohledem na krásné kroje se diváci mohli hned u dalšího účinkujícícho dětského folklorního souboru Jarošáček, který pracuje při ZUŠ Mělník za odborného vedení Šárky Kuželové a který si připravil pro toto netradiční prostředí ukázku ze svého bohatého repertoáru. Rozevláté sukně a výskání děvčat zaujaly i ty nejmenší návstěvníky koupaliště. Pokračoval Harmonikový soubor pana Josefa Pospíšila, který svými harmonikami potěšil zase ty starší a pokročilé. Další krásné kroje jsme mohli obdivovat u zástupce jihozápadních Čech Plzeňského malého lidového souboru Ing. Miroslava Šimandla. O krásný závěr se postarala Mělnická cimbálovka pod vedením Jindřišky Kubecové, která dotvořila krásnou atmosféru tohoto festivalu.
 
   Organizátorem této milé akce byla  Základní umělecká škola Mšeno v čele s ředitelem Mgr. Čeňkem Hlavatým, s finanční podporou města Mšena a Středočeského kraje. Všem patří za tuto zdařilou akci dík a všichni doufáme, že tímto byla zahájena nová tradice folklorních festivalů ve Mšeně.
 


Kultura