Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Vstupné na vinařskou příště za 350,-?

Na http://melnicek.cz/node/4134 se rozebíraly ceny vstupenek a je to téma, které tu máme znovu.

Jsou k dispozici čísla, která ukazují poměr počtu návštěvníků k ceně vstupenky v minulých letech, abychom na jejich základě mohli předpokládat vývoj ceny pro další roky? Pokud bude i vzhledem k vstupnému počet návštěvníků klesat, cena vstupenky bude muset stoupat.

Kultura předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

91 Mělník má nejdelší Vinobraní.


A tohle je jen pro zajímavost ve vzdáleném a velikém Znojmě

http://www.znojemskevinobrani.cz/program

a tohle v Mikulově

http://www.palavske-vinobrani.cz/2011--aktualni-rocnik/palavske-vinobrani-911-zari-2011/program

Při rychlém pohledu mi to vychází, že vlastně nejdéle se slaví u nás na Mělníku.

90 cena


Naštěstí už jsou synové velcí, takže na vinobraní chodí sami.

Pokud  jdou si i poslechnout vystoupení cena je přijatelná. Pokud chci tochu vína nebo burčáku je vysoká, raději si koupím ve školním statku víno nebo burčák a v klidu vypiju doma.

Vstupné vybírá hodně lidí po všechny tři dny, zajímalo by mě jaká je odměna pro výběrčí - kolik ukousne ze vstupného, zda je to adekvátní.

Pokud jde rodina je pro ni vstupné opravdu příliš vysoké.

hicotea

90.1 Ono je to těžké.


Na jedné straně kritika, že se nám z vinobraní stal levný festival především populární hudby ( však už znám ty diskuse, kdo půjde na jakou kapelu) a na druhou stranu to je převládající magnet nad představou, že člověk bude jak na nějaké normální pouti ( Řipská), nebo bude sedět někde na lavičce s tím, koho zaručeně potká a budou si kdoví o čem celé hodiny vyprávět. Takový model vlastně existuje v restauracích, ale tam se ta větší společnost obvykle nesejde náhodně.

90.1.1 A co teda vlastně chcete ?


Tady je to samý mínus, ale jak si představujete vinobraní, to už nikdo nenapíše. Umí také někdo něco jiného, než jenom známkovat? Alespoň za sebe mohu říci, že jsou věci, které při jiné akci zkousnu, ale od chvíle, kdy jsem začal chodit pravidelně na Vinobraní, byly v programu vždy nějaké naše mediální celorepublikově známé hvězdy a je tomu tak dosud. A myslím, že s dobou se vše mění, tak asi ty zpěváci chtějí také víc peněz. Nevím, v Roudnici je to prý všechno jinak, tam se snad ani neplatí vstup a nikdy jsem tam dosud na Vinobraní nebyl, ale tady jsme na Mělníku a je tu zavedený určitý programový standard. Mám tu velkou výhodu, že kromě mě se rodina bez vinobraní za tuhle cenu obejde, ikdyž někdy škoda, ale co se dá dělat. To by nám měl tady napsat někdo kompetentnější, třeba někdo z radnice, kam vlastně míří představa o místním vinobraní a ceně vstupu.

90.1.1.1.1 o do Litáku jsem chtěl


o do Litáku jsem chtěl zajet ale kašlu na to. to samé vstupné co tady. To mi na jeden den když mně nezajímá program přijde dost. Chci si dát klobásku, burčák a užít den s lidma a ne platit jak blbec za všechno. Takže hold nejedu. Je to volba každoho. Kdyby měli jednodenní vstupné tak ho zaplatím. Otázka priorit pro organizátora zda je lepší něco než nic.

90.1.1.1.1.1 :-)


Nevím, jestli se nepletu, ale v Litoměřicích je to tak, že náměstí a hlavní ulice, kde jsou všechny stánky a malá scéna jsou zadarmo. Velká scéna je na ostrově a tam se platí...

90.1.1.1.1.1.1 Nikdy jsem tam nebyl na


Nikdy jsem tam nebyl na pout. Koukal jsem jim na web a zjistil že na místě za dvěstěpade a předprodej dvěstě. To samotné už mě odradilo a pak právě to že je to rozlezlé všude.

By mě zajímalo jestli místním také chybí jednodenní vstupné.

 

A pak zajímavá akce je i na Proseku http://www.praha9.cz/svatovaclavska-pout-na-proseku.html

Obrázek uživatele malý princ

90.1.1.1.1.1.1.2 A propos


na tu pouť na Proseku se žádné vstupné neplatí - včera jsem to vyzkoušel na vlastní kůži.

90.1.1.1.1.1.1.2.1 A přesto na tom radnice


A přesto na tom radnice vydělá Smiling

 

Prostě ta koncepce našeho vinobraní jak je teď se nemá kam posunout. Bud to zůstane festival a místní budou jezdit jinám a nebo se to změní.  Když to nezmění radnice tak se to časem sdtane samo skladbou návštěvníků.

90.1.1.1.1.1.1.2.1.1 Že na tom MČ Praha 9


Že na tom MČ Praha 9 vydělá víš jistě nebo si to jen myslíš? Jo, něco se snad vybere od stánkařů, ale víceméně je to celé dotované, možná z nějaké tradice, ale spíš tak, aby se neřeklo, že MČ pro lidi nic neudělá. Prostě stejně, jako se postaví v území dětské hřiště, tak z rozpočtu, z výdajů na kulturu, se uspořádá tato pouť. Je to stejné, jako různé vesnické poutě, kam přijede pár kolotočů, nějaký ten řemeslník, zpěvák a celá vesnice má aspoň o víkendu co dělat. Nicméně je pravda, že mnoho měst má různé celovíkendové akce, při nichž se nic neplatí (typicky lázeňská města a jejich zahajování lázeňských sezón nebo "dočesné" akce ve městech chmelu). Ale určitě tyto akce jsou silně dotovány městy, zatímco v Mělníku ty náklady Vinobraní byly alespoň v minulosti, pokud se nemýlím, pokryty z výběru vstupného. Čili město to nestálo z rozpočtu skoro nic. To je asi ten základní rozdíl.

90.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1 Vím to jistě. kamarád


Vím to jistě. kamarád (širší člen rodiny ) na tom organizačně pracuje.

Loni byl plus okolo 250 000kč. Letos to spočítané není ale prý to bude o něco méně. I tak jsou to příjemné peníze do kasy.   

90.1.1.1.1.1.1.1 Vždyť tam to mají


Vždyť tam to mají zadarmo, celé centrum, s nějakým tím programem, historickou scénu atd. Jediné, co se platí jen ten sobotní festival na ostrově v Labi. Takže to takto mají rozdělené.

9 Taková zajímavost.


Včera běžel na ČT1 pořad Příběhy slavných, který byl tentokrát o zpěvačce Valerii Čižmárové. Také se tam mihnul komentářem hudební publicista a moderátor hlavní scény posledních mělnických vinobraní Jaromír Tůma, kterého zná nejmladší generace asi jako pravidelného spolumoderátora jednoho pořadu rádia Beat a webmástra rádia Mělník. Tak to jen taková zajímavost z celorepublikových médií, než to tady právě teď vypnu Eye-wink. Hezký večer všem.

8 Shrnutí Vinobraní


Tak i já přidám do vínku stručný komentář k Vinobraní. Jelikož je manželka posedlá atrakcemi, tak letos byla totálně zklamaná. Ani fialová centrifuga, ani chobotnice s chapadly a ani ten vozík, co se točí doprava či doleva a lítá tam ta pěna s bublinkami. Polovina atrakcí chyběla. Ano, byly i nové atrakce, ale člověk má rád klasiku a ta nebyla. No Name měli opravdu zpoždění, a když se konečně dostali na řadu a zjistili, že zlobí aparatura, tak dali pár písniček a odešli. Podle mě profesionálové a asi byli zklamaní, že to pořádně nerozbalili. Jinak Lucie Bílá super! Hlavně ty ztracené děti během vystoupení. Janek Ledecký se pomalu vysvlíkl donaha. Manželka z něho úplně vedle, moc se jí líbil. Podle mě hudební scéna na 100% perfektní. Atrakce bych dal 70% spokojenost. Jinak ty bramborové spirály katastrofa. Ano, dva až tři stánky by byly OK, ale myslím si, že 11 stánků s bramborovými spirálkami je moc. V neděli jsme pozoroval jak paní sype do popelnice to, co neprodala. Čtvrt popelnice plná spirálek - škoda. Jinak kvalitní bramboráky, klobásky výborné. Jen ten stánek na hlavní scéně s pivem Gambrinus (každý den tam stojí tržnice se zeleninou v dopoledních hodinách). Paní nepříjemná, malá piva nedávala, nadávala, když je někdo chtěl. Pak mého tátu zjebala, že stojí na vozíku a nakonec zjebla i mě, ať nesedím na lavičce. Záchodů podle mě dost. Kdo zná Mělník, tak se dostal na WC prakticky všude. Já byl mimo značená veřejná WC i na WC v Tipsportbaru na Tyršově, u Beníšků u Country scény, v Mělnické krčmě apod. Tipsportbar stál 10 Kč, Beníškovi 5 Kč. Krčma 7 Kč. Ukazování lístků bylo trošku nepříjemné. Vlastně asi 12x jsem opustil placený úsek a pak se tam zase vracel. Jinak kdo nechal otevřeno, tak vytřískal dost peněz. Cukrárna Astra zavřela už o páté hodině - nevím proč. Naopak malí podnikatelé v Palackého ulici u Country scény měli otevřeno až do půlnoci. Podle mě letošní vinobraní 80% spokojenost. Jen se mi prostě více líbí na náměstí Míru...

8.1 Tohle nechápu.


Dávám jedna za přínosnou reportáž, ale jedna věc mě praštila do tváře, ikdyž přesně nevím, oč jde, ale především jde o princip, tak je to jedno.

To má být podnikání ? Vyhazovat něco do popelnice ? To kriste ta ženská nevidí, že když to nejde na odbyt, tak to chce včas třeba jen dočasně zlevnit a být levnější než ostatní ? To kdybych řekl tátovi, tak se mu z toho snad přitíží.

7 Tak a zase klid...


Bylo to hezké a dlouhé. Snad poprvé jsem si na té naší slávě užil všechny tři dny. Až na pár drobností bych to ohodnotil dobrou akcí.

Hodně dobrý byl burčák ze školního statku a vystoupení skupiny Grál. Hned po ní byla bitva za kulturákem a i když byla v tom nej dešti tak to bylo super. Jen mám ten pocti že ta scéna je tam trochu mrtvá. Málokdo si sem najde cestu a třeba ten grál hrál skvěle ale bohužel pro pár lidí.

Jako absolutní kiks bych viděl vystoupení No Name. Skutečně nechápu proč po pěti minutách problému nevylez na podium někdo s megafonem (pokud nešlo i mikro) a prostě lidem neřek at neodcházejí že se bude za xx minut pokračovat.

A pak mám pocit že nabídka atrakcí je lehce chudá. Jak ty vysoké tak ty kyvadla byly v placené i neplacené části. Trochu škoda. Otázka je jak město motivuje majitele k návštěvě města. Nějaká pestrost by na škodu určitě nebyla.

Co bylo hodně super tak to byl Karel Vágner s rodinou. I na nedělní poledne se mu dostal dostatek diváků.

Ještě bych pokritizoval absolutní nedostatek košů. Sice sem tam popelnice ale jinak nic.

 

Tak ahoj za rok. Za jednodenní vstupné, s historickou scénou na důstojném místě (ne vedle konjnerů ze stavby a hajzlikem za ní) a s více žánry na hlavní scéně.

7.1 No Name.


Magnete zdravím! Dnes se samozřejmě, jak jinak rozebírala všude vinařská a tak se mi doneslo, že z kapely No Name byl leckdo zklamaný. Prý opravdu nějak nešel mikrofon, ještě snad přijeli pozdě a někdo v nich viděl tak trochu libové frajírky. Nejlépe byla hodnocena Lucie Bílá ( osobně jsem ji neviděl), která měla také nějaké zpoždění, ale prý to vyšívala profesionálně jednu skladbu za druhou. A pak bylo plno lidí nadšených z Uria Heep revival. A kdo byl na Šepsovi, tak prý čekal početnější doprovod solisty, což prý jaksi nebylo.

Jinak nevím, jak jsi dospěl k názoru, že byla nabídka atrakcí letos chudá. Mě čas od času přepadne taková chvilka zamyšlení, kdy si uvědomím, jak ta pouťová technika zase pokročila. Ještě relativně nedávno se považovala za trhák centrofuga, teď je to snad ta jumpingová koule, přehlédnout se nedaly všechny vysoké atrakce a ani se nechce věřit, že to všechno začalo docela obyčejnou lodičkovou houpačkou a malinkými kolotoči.

Čekal bych dnes na elektronických stránkách Mělnického deníku nějaký článek o vinobraní, když byli ostatně těmi sponzory v tištěném programu, ale... se musí člověk zase ironicky smát. Všiml jsem si ale, že se tam začínají objevovat články, které mají vazbu na Mladou Boleslav, tak to byla před několika lety labutí píseň třetího místního novinového média Tepu regionu. Co Mělnický deník?

7.1.3 No Name


V první chvíli mě dost naštvalo, když začala kapela hrát o nějakých 35 minut dýl, než měla a začalo se bez jakéhokoli vysvětlení a navíc se Igor snažil lidi prostě rozhýbat a pobavit. K mému překvapení se mu to podařilo, ale pak uprostřed písničky vypadl mikrofon... V tu chvíli měl opravdu přijít někdo, kdo by celou situaci objasnil. To se sice nestalo, ale kapela to vynahradila tím, že prostě vystupovala dýl, což dělat vůbec nemuseli. Z mého pohledu jsou tedy No Name borci, kteří ví, že si musí lidi předcházet a to taky dělají.

 

Jinak k ceně vstupného - vážně má cenu se tu bavit o 2 stovkách za 3 dny? 3 dny, ve kterých si člověk může poslechnout tolik kapel? Kolik tak může stát vstupenka na Lucii Bílou? Tak kolem 8 stovek? A lidi vážně hodlají řešit dvě kila? Já osobně bych klidně dal 200 za den a 500 za celý víkend.

7.1.3.3 Konečně to někdo


Konečně to někdo pochopil,BRAVO !!!! Též nechápu proč tu pořád někdo řeší vstup,resp. jeho výši,tu akci někdo takhle nastavil a každý ví dopředu koho a co tam uvidí.Jestliže ho nic nezajímá,tak tam tím pádem NEMUSÍ chodit,a jestliže ano,tak musí cálovat jako kdekoliv jinde,akorát že zde je poměr výkon-cena víc než jasný.Je potřeba si uvědomit že město musí na tomhle vydělat jako kdokoliv jiný a získané prostředky zas nalije do zvelebení něčeho pro lidi,a další jsou náklady se vším tím spojené.Pro rodiny s dětmi jsou bezplatné úseky a myslím že líp už to nejde,nelze se zavděčit všem...a jestli přijede někdo jen na den,tak zas má na výběr,může a nemusí jít do placené zóny,takže tak...

Obrázek uživatele steny

7.1.3.2 a já sem si celou dobu


a já sem si celou dobu myslel že vinobraní se dělá jako kulturní akce pro občany mělníka, a ono už se to město snaží pozvednout na vyšší úroveň (festival)

7.1.3.1 Cena.


A teď mi řekni, jest-li by jsi dal 200 Kč, nebo 500 Kč, kdyby Ti na podiu hrála třeba Moravanka, samé dechové kapely, nějaká cimbálovka, harmonikáři apod. Eye-wink? Proč to říkám ? No, tak třeba dnešní 60+ se cítí trochu diskriminovaní a nešli by ani zadarmo, protože nám na nějaký rock, mumraj a kravál chyndí a chtěj asi hlavně pokecat. A někdy jim ani zdaleka tolik let není. My máme štěstí, že se hraje občas více, občas méně to, co máme celkem rádi, trochu toho hluku sneseme, ale představ si, jak by nám bylo, kdyby rock zhasnul na vinobraní podobně, jako swing či jazz a začal se hrát soul, techno či rap. Měl jsem možnost sledovat po několika málo letech opět televizi MTV, těsně před zpoplatněním a hrůza. Prostě, ze zpěvaček typu Whitney Huston a jejich kvílení bych se snad zbláznil.

A další věc. Kolik vás jde za jednu výplatu na pouť ? Jak můžeš vědět, že je každý natěšený na Lucii Bílou ? Já sem spíš zahraniční oldies a zvlášť se rád někdy pobavím glam-rockem ( The Sweet, Slade, Suzi Quatro..)Myšlení lidí je vážně moc různorodé. Každý chce něco jiného. Někdo jen jiný program na hlavní scéně, jiný by to viděl v úplně jiném duchu.

Obrázek uživatele Honzique

7.1.3.1.1 -30 a 60+


Ono uz se dost diskriminovani citi i -30... Chapu, ze vetsinu lidi stredniho veku furt ten samej tuctovej rock bavi, ale proc musi byt na kazde stagei? Z toho duvodu vubec nechapu rozdeleni do tri stagei, resp. jejich nazvy, ktere s produkovanou hudbou temer vubec nesouvisi.

Myslim, ze je cas posunout se zase trochu dal, a ne furt brnkat podobne rytmy na kytaru dokola a dokola cele tri dny na vsech stageich (na to, myslim, staci jedna)

Lhotka fest hadr....

Alternativni stage se od mesta nedockame, dokud se mysleni komise vinobrani nejak nezmeni, nebo co se pro to da udelat?

A ted nepisu o zadnym tuc tuc, to bych do mesta netahal, ale kapel/uskupeni napric vsemi "alternativnimi" zanry je dostatek, da se to krasne namixovat, aby si na sve prisla vetsina z mladsi generace. A navic za malo penez...

Jeste, ze se ty listky daji sehnat zadarmo, kdyz tam kvuli muzice absolutne nechodim...

P.S. Ja vim, takovyto narek se tu objevuje kazdy rok, ale kdyz se stale nic nemeni...

7.1.3.1.1.2 A víš


..., že až do Tvého dnešního příspěvku jsem si myslel, že byl každý v posledních letech i letos s programem více, či méně spokojený Eye-wink. A ani jsem nepostřehl, že by byl na všech stages dost podobný program. Na historické scéně se šermovalo a tančilo, na country se drnkalo na banja a před KD se snaží o jiný styl programu. Pravda, když tam předloni hrál nějaký soubor z Řecka, tak to bylo hodně odlišné od hlavní scény ( a exotické melodické folklory fakt můžu), stejně jako švejk a nějaké ty hašlerovi písničky. Letos jsem tam skoro nebyl, ale Vltava je považována také za zvláštní kapelu. No, jak vidíš, ani mě nenapadlo, že by někomu něco chybělo. To spíš já jsem se tu ozval, že se letos snad ani nějak na nic specielně netěším, ale nakonec zvítězila skutečnost, že uplynulo přesně 100 let od prvního mělnického vinobraní a konečně, vždyť už jsem posledních 27 sezon ani jednou nevynechal, ač si pořád říkám, že bych měl někdy také vyzkoušet aspoň blízkou Roudnici, či Liťák Smiling.

Obrázek uživatele raist

7.1.3.1.1.1 re: -30 a 60+


A proc proto neco neudelas? Verim, ze kdyz si sezenes kapely - ano, ty co se libi prave tobe. Zacnes si zarizovat veci okolo, mesto te jiste podpori, vzdyt mu prineses dalsi program, navic pro diskriminovanou skupinu, ktera by treba jinak neprisla Eye-wink

Nenarikej dalsi a dalsi rok, zacni s tim neco delat - resp. udelej to pro sebe.
Viz Flashback... na zacatku byl povzdech, ze na Melniku nic takoveho nebude (a treba si to nekdo myslel i tak, ze to mesto pro nas neudela - a taky, proc by melo?), a jelikoz jsme zacli neco delat, Flashback byl a mesto ho podporilo.

Obrázek uživatele Honzique

7.1.3.1.1.1.1 ano


Ano, to je samozrejme spravna myslenka. Ja uz na to ale nemam silu a cas zarizovat takovou vec (behem roku organizacne zarizuji vice veci), obzvlaste SAM. 

A ani by to nebylo spravne. Nechci kapely, ktere se libi jen me, ale sirsimu spektru posluchacu...

A hlavni vec, nejsem k tomu kompetentni. Tu roli tu ma kosmise. Ta je tu od toho, aby program sestavovala pro lidi. Pro VSECHNY. Mam tedy suplovat jejich praci? Jsou za to placeni preci, alespon predpokladam...

Zacnu jen napsanim mailu komisi, pak se uvidi... Nechci se ale pasovat do role organizatora teto potencialni stage, to neni mym cilem. Tim by melo byt nabidnout navstevnikum trochu pestrejsi muziky...

A ze zkusenosti a organizovani jinych veci/akci vim, ze co je jine, to je tezko pruchodne a jen se tomu hazou klacky pod nohy...

Spis me napada, kdyby se mi par lidi (vyznavacu odlisnych stylu muziky) ozvalo, ze by do toho sli "se mnou". Kdyby se preci jen neco zmenilo, mohli bychom dat hlavy dohromady a slo by vse snadneji..mozna

7.1.3.1.1.1.1.1 komise vinobraní


Tak to s rolí komise bohužel není. Vinobraní nejsou jen hudební scény, ale také technické zajištění, bezpečnost, úklid, doprava, stánkaři, vinaři a kolotočáři, prostorové umístění aj. A to je hlavní náplní komise. Ne vytvořit program na hlavní a jiné scéně. Pokud si někdo vezme na strarosti alternativní scénu (měli jsme to na letošek v plánu, ale prostorové umístění slavnosti nám to letos neumožnilo), pak mu určitě město vyjde vstříc minimálně finanční podporou (možná i personální a zčásti i technickou) a do programu mu kecat nebude (pokud to nebude nic nezákonného). Honza Lank, co dělá "country" scénu si dělal program sám, to samé Helena Kymplová. Úkolem komise je koordinace, nikoliv samotná hudební programová nabídka. Proto, pokud příští rok budete mít dost energie, neváhejte a zkuste to. Ideální je mít hrubou představu už brzy na jaře, ať se to dá právě zkoordinovat.

Letošní vinobraní určitě mělo své mouchy (samotnému mi vadil nedostatek WC aj.), a je jasné, že všem se člověk programem a vůbec strukturou nezavděčí... ale možná právě proto, pokud na to má sílu, by se měl pokusit nabídnout svou spoluúčast a vizi (asi tak, jako to loni a letos nabídl J. Tůma pro hlavní podium nebo H. Lank pro Country scénu)...

P.

Obrázek uživatele Honzique

7.1.3.1.1.1.1.1.1 diky


Diky za info. Pokud jste to uz meli v planu, nechci lezt do zeli. Pokud by opravdu takova scena byla, rad pridam ruku k dilu, pomuzu s vyberem, dohodnu nejake artisty atd... Pokud ovsem bude vule ze strany "organizatora" teto sceny... Vice ve vzkazech...

P.S. Jinak respekt vsem, kdo vsechna podia organizacne zajistuje, at tak ci onak. Nechci, aby to vyznelo, zeje tu napadam. To rozhodne ne...

7.1.3.1.1.1.1.1.1.1 re: diky


...nejedná se o iniciativu města, tak určitě rádi přijmeme každou pomocnou ruku Smiling Někdy koncem listopadu bychom měli být rozhodnutí, zda to zkusíme zrealizovat. Některým zúčastněným se totiž změnila pracovní a rodinná situace, tak teď nejsem schopnej říct, že do toho najisto půjdeme... Taky se uvidí, jak bude město chtít (prostorově) realizovat vinařskou, kvůli místu... Osobně bych to ale raději viděl uvnitř, než venku... Každopádně díky za nabídku...

7.1.2 A ještě Retro z


A ještě Retro z roku 2008 o atrakcích http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10176269182-retro/208411000360507/

 

Třeba to někoho zaujme :-)

7.1.1 Co se týkiá atrakcí tak


Co se týkiá atrakcí tak jelikož mě to přitahuje už od dětství tak vím že v ČR jsou i ty nejmodernější stroje. Dneska se tlačí na to aby se to postavilo co nejdříve, v conjméně lidech a aby se to dalo převést na jednom vleku. To je taková Evropská specialita. tady najdeš spoustu zajímavých atrakcí ale i všechno okolo nich. http://poutove-atrakce.webnode.cz/atrakce-v-cr/

Jestli si pamatuješ tak na Mělník jezdila třeba centrifuga kde se sedělo bokem. Jezdil jsem whisper. Ten se točí po ose tahače, po ose ramena a po ose sadačky plus se to střídá v nepravidelných intervalech. Pak na okolní poutě jezdí různé autodromy. Tady je jen ten klasický. letos byl jeden nový a to za soudem. Dlouhé jízdy, nejlevnější vstupné a pohodlná auta.  Letos čtyři autodromy a všechny stejné.

Jasně je i na provozovateli zda přijede nebo ne ale je to i na městu. Pokud jim nabízí jednu z nejdražších přípojek na elektřinu(el. proud bez nájmu u stánku za 1200 na víkend) ze všech poutí široko daleko tak to spoustu z nich odradí.

A přitom to že v placené části budou ty novinky by nalákalo spoustu dalších placených návštěvníků.

 

Ted mě napadla ještě jedna myšlenka. Ani na pokladnách a ani na scénách jsem nikde neviděl vyset program. Znamenalo to jediné. Pokud nemáš tašku tak nosit ten sešit co dávali sebou. Což se podaří do první atrakce protože pak o něj přijdeš. Škoda že nejsou bud plakáty po centru a nebo malej prográmek do kapsy klidně za poplatek ale bez reklam.

6 Co se dělo?


Tak aby zas někdo nenapsall ( oni to stejně napíšou Smiling ), že v pravém boxu vzkazů píšeme teď zase jen my dva, tak to šoupnu sem Eye-wink Smiling. No, co se stalo ? Tak to také nevím. Mně se moc líbilo, jak byla původní krátká scéna s příjezdem krále nenásilně rozšířena o rytířské souboje a tance skupiny Ambrosia, jako kdyby to tak bylo odjakživa. ( myslím, že už je to tak druhou, nebo spíš dokonce třetí sezonu) Bohužel se mi pak vytloukly baterky ve foťáku, tak jsem letošní ohňostroj nebral z centra, ale tím pádem vím, že končil před 21. hodinou. No, a pak jsem dorazil ve 23.30 a úplně jsem čubrněl, že Burma Jones paří ještě v 0.15, což jsem přičítal nepřipravenosti další skupiny. V každém případě to tam vpředu kluci pěkně rozhýbali.

Uriáši z Karlových Varů tak vlastně začali až v 0.35 a kdo znáte aspoň ten Červenec, nebo Gipsi, tak mi dáte za pravdu, že to nemělo chybu, jak ostatně slíbil moderátor Eye-wink Smiling. Program pak musel být bohužel zkrácen, aby si včas zahrála i mělnická kapela Imagine, což vyvolalo takovou nevoli, že se diváci pod podiem domáhali přídavku, který se málem uskutečnil aspoň ve dvojici se zpěvákem a klávesistou, ale bylo shledáno, že už jsou také odpojeni.

Na jednu stranu jsem se vždy divil, proč se tak dbá na dodržování programu, když by  to občas nemuselo být snad tak přísné, ale celkem se to dá aspoň občas pochopit, pokud vidíme i druhou stranu věci. Vždy to pak ale někdo trochu odnese. No, a dál už jsem nekoukal, protože to bylo fakt už na mě moc pozdě a kdo to chce ještě naposled prohlédnout, než to začnou uklízet, tak ať to moc neodsouvá Eye-wink.

5 I kdyby vstup měl být za


I kdyby vstup měl být za sto korun, tak vždy se tady najdou ukřivděný žebráci, kteří budou naříkat jaká je to zlodějna. Buď na to Vinobraní jděte a nebo si sedněte doma na prdel a máte po starostech. Jinak, tahle rada byla zadarmo i když se jistě najde někdo, komu se nebude líbit. Laughing out loud

4 Vstupné


Já jen pořád nechápu,proč je vstupné jen na celé tři dny.Když na pouť přijedou návštěvníci odjinud a jen na jeden den,tak tak musí platit vstupné na tři dny.Proč nejsou jednodenní vstupenky?Mělničtí můžou chodit celý víkend,ale rodina,která není z Mělníka a chce se jen s dětma podívat na pouť to má dost drahé a spoustu lidí z okolí to odradí.Ten kdo tam nejede "pařit" na tři dny,tak si to za tu cenu radši nechá ujít,nebo si zajede třeba do Roudnice.

4.1 Vstupné na 3 dny


Jak to můžeš nechápat? Když dá radnice vstupné za 200,- na tři dny, tak tím odůvodní vysokou cenu vstupenky a vydělá na všech, kdo přijedou na jeden den. Kdyby byla jednodenní vstupenka za 100 a dva rodiče dětí se vystřídali, tak přijde o 200,- na rodinu, u jednodenních návštěvníků o 100,- na návštěvníka. Vynásob si to počtem návštěvníků a je jasné, že to může dělat polovinu celkového příjmu, ať už s ním radnice naloží jakkoli.

4.1.1 jednodenní vstupné smysl má


Rodiče se nevystřídají, protože pořadatelé striktně vyžadují nepřenositelnou formu upevnění, případně označení vstupenky. Myslím si, že jednodenní vstupné by smysl mělo. Samozřejmě ne za stovku, ale třeba za stopadesát. Rodina by ve čtyřech měla jednu dnešní vstupenku vpodstatě zdarma, a to už je důvod, proč raději nesedět doma a přijít. Mít obrat 600,- nebo 0,- je přeci velký rozdíl. Letos ještě nic nezačalo a už jsem mluvil se třemi rodinami z blízkého okolí Mělníka, které nepůjdou kvůli absenci rodinného vstupného (nebo jednodenního). A rozhodně nepatří mezi chorobně škudlící občany - jen jim čtyřhodinová návštěva za 800,- přijde nepřiměřená - zvlášť když mohou jet třeba až v neděli. Neplacené zóny jsou určitě dobrá věc, ale většinou chtějí vinobraní se vším všudy...

Zkrátka - řekl bych, že jednodenní vstupenka, nebo alespoň rodinné vstupné, by celkový počet platících návštěvníků významně zvedly.

4.1.1.4 ale nevyžadují....


Vstupenku jsem zakoupila a první den prošla se vstupenkou V ruce..nikoli NA ruce....a pak jsem vstupenku sice slepila konci k sobě...ale tak aby se dala pohodlně sundat protože mám syna destruktora a starat se o něj s něčím na ruce je nepředstavitelné..takže jsem vstupenku sundavala...nandavala....

4.1.1.4.1 Je to o štěstí.


Někdo vyžaduje, někdo je benevolentní. Nevím přesně, kolik let se dávají tyto vstupenky na ruku a věřte, že letos jsem tomu prvně neuniknul a nikoho neukecal, jak píšu ostatně o dva příspěvky níže Eye-wink. Dokonce jsem s tím spal jednu noc.

4.1.1.3 jak se to vezme a jak pro koho....


Každopádně s Vámi souhlasím.Jenže tihle lišáci mají spočítáno,že při 3-denním vstupném ho člověk náležitě všude využije a všude "pustí chlup".Prostě myslí tržně.Je dnes velmi smutné,že ať se člověk v naší zemičce koukne kamkoliv,všude jde o peníze na prvním místě.Jistěže je možnost volby,ale že tím tradice na návštěvnosti tratí je asi vedlejší.Prostě se udělá pevné vstupné a "chudáci" ať si sedí doma u beden.Bude to letos poprvé,kdy se tohoto vzdám i já.Naštěstí děti už jsou velké a zůčastní se za své.Burčák či něco tekutého už se shání a začíná chladit,klobásu si opeču na zahradě na grilu a nějakou tu mjůzik si pustím z věže.Prostě takový house-mejdan......

4.1.1.2 Troufám si tvrdit že


Troufám si tvrdit že aspoň třetina lidí si z nepřenositelné vstupenky udělá přenositelnou Laughing out loud

a jednodenní za stopadesát? No to si tam raději půjdu už v pátek ve dvě a mám to jednodenní grátis Laughing out loud

4.1.1.2.1 Nepřenosná vstupenka.


Správné téma. Vůbec si neumím představit, že bych měl s nějakým papírovým proužkem na ruce pak doma  chodit po bytě, mýt si ruce či spát apod. Naštěstí byli ti pokladní alespoň zatím  v minulých letech rozumní Eye-wink.

4.1.1.2.1.2 Oběť vlastního komentáře


....Laughing out loud.  Čím to je, že poslední dva roky vždy na podzim vyjde nějaká zajímavá knížka o Mělníku, letos o defakto čerstvém městě Liběchově a mně se pak nějak ani na to Vinobraní od knížky nechce, zvlášť, když je ještě pod mrakem a nemám tam na podium nějaké své zvlášní oblíbence ;-). Vyrazil jsem opět až dnes a sice až na Annu K, aniž bych nějak kvaltoval. Tentokrát jsem vrátné neukecal ani náhodou, a protože nejsem zvyklý nosit nějaké krožky na rukou, tak mě to pěkně .... Eye-wink. Zrovna jsem dorazil na nějakou utahaninu, a pak zpěvačka řekla, že máme tak 12 minut a musí jet dál. No, tak jsem stihnul ještě dvě hitovky, jak jsem tak očekával na závěr, něco prohlédnout, koupit pár cukrovinek  domů ( to musí turisté a návštěvy nosit sebou), a vzhledem k tomu, že se vždy rád dívám na Karla IV. i ohňostroj, tak abych zase brzy vyrazil na druhé kolo. Jinak jsem zvědav, jestli najdu sil a vypravím se ještě na Uria Heep revival, kteří jsou až od půlnoci :-). Hezké Vinobraní!

4.1.1.2.1.1 Hele největší


Hele největší argument je koupání. Ale jsou profese kde nesmíš mít nárámky, prstýnky a podobně. například podkladní s proužkem na ruce nepřichází v úvahu. A mohl bych pokračovat. Je rozdíl když to je na festivalu uprostřed polí kde jsi tři dny a ve městě kde třeba v sobotu jdeš do práce.

4.1.1.1 Střídání


Měl jsem na mysli jeden rodič jeden den. I když 150,- není málo, je fakt, že by to byl krok směrem k tomu, co by si lidi představovali, aniž by příjmy utrpěly.

3 Prodělávající restaurace o Vinobraní...


Nechci dělat reklamu, ale celkově skoro každá restaurace pláče, že to letos není na náměstí Míru. Ať už je to Šatlava, Hradby, pizerie a ještě dvě hospody na tomtéž náměstí, dále u Rytířů, u Václava, Vinný dvůr, Vinotéka v té samé ulici, dále Čínská restaurace apod. Každého slyším jen naříkat, že k nim nikdo nepůjde. Na druhém náměstí to sice bude žít, ale co je tam za restaurace? Mělnická krčma a nic jiného mě nanapadá. Krčma bude mít otevřeno, ale prý čekají stovky hostů a bude narváno. Pak ještě Diana, která bude v neplacené zóně (dneska jsem tam byl a budou mít hotovky od pátku do neděle od ráno do půlnoci), takže alespoň někdo. JIP, který je naproti poště, a který krachuje a bude se zavírat, bude snad otevřený do půlnoci, co jsem slyšel, takže kšefoty budou... Kafé bar nad JIPem naproti pošty, který zkrachoval před dvěmi měsíci, bohužel si už penízky nenahrabe, škoda. Jinak TIPSPORT bar v Tyršově ulici pojede Nonstop, co se týče sázení i otevřeného baru, chystají i akce a hudbu, uvidíme.

3.2 Ty informace o zavírání


Ty informace o zavírání JIPu jsou odkud? Je to Vaše domněnka je to nějaké oficiální stanovisko? A ten Kafe Bar nad tím se snad teprve před 2 měsíci otevřel, ne? Smiling Nevím o tom nic, jen se ptám.

3.2.2 :-/


Informace z cedule na výloze...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.2.1 JIP


O tom JIPu jsem to slyšela taky, do konce září a šlus. Asi vysokej nájem neboco.

:(

3.2.1.2 JIP


1. Poloha
2. Parkování
3. Konzervativní zákazníci, zvyklí chodit na obvyklá místa.

3.2.1.1 ...


Aha, tak to je docela škoda.

3.2.1.1.1 JIP u pošty


Tak já tam nakupuji každý den, jelikož Myší dírou dojdu z práce rovnou k němu, pěkně tam nakoupím a od Jungmannky jedu na Pšovku domů. I když to mám těžké, tak od JIPu ke škole to je celkově 100 metrů, takže to je fajn. Naučil jsem se tam nakupovat, mají tam dost věcí a nejen základ, ale i pořádný výběr. Např. v Tescu je sice u každé pokladny chlaďák s pitím, ale žádný NEFUNGUJE, takže je to teplé jak... Asi víte co. V JIPu vždy přes léto bylo vše vychlazené. Navíc pultový prodej uzenin, prostě super. Zelenina svělá, super český česnek. Navíc takové ty narozeninové balíčky celkem za přijatelnou cenu (oříšky, pivo, brambůrky apod.) cca do 200 Kč. v Tescu sice balíčky mají, ale nad 400 Kč. JIP byl prostě fajn. Mám to přímo od paní u pokladny. Majitel jim nakázal, aby o Vinobraní byly všechny ve službě a snažily se prodat toho co nejvíce, aby se pak toho co nejméně slevilo nebo dokonce odepsalo.   

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1 horní náměstí


Kafébar nad JIPem zkrachoval? A nebylo to spíš tak, že vůbec nevěděli, do čeho na Mělníku jdou a do čeho cpou (evidentně nemalé) peníze? Hospoda do patra s výhledem na autostrádu, hmhm...

Anebo, tak jak to už bejvá, cpali peníze, aby jim někde jinde peníze nepřebývaly, bez ohledu na to, zda vůbec otevřou ...

Holt to my, co podnikáme na horním náměstí, budeme muset zase jeden rok přežít a doufat, že se to už nebude opakovat (žádná další revitalizace horního náměstí). Před dvěma lety, když bylo horní náměstí prázdné, si pamatuju, že pak hosté na horním náměstí oceňovali ten klid, kdy si mohli zajít do těch hospod bez randálu. Zda jich bylo dost jinde, nedovedu posoudit, ale v Želvím doupěti předloni prázdno rozhodně nebylo.

Na druhou stranu jsou to tři dny (sice výživné, ale jenom tři). Přece hospoda nežije ze tří dnů v roce, ne? (druhou otázkou je, že to náměstí je letos zabité obecně celé léto, no. Ale o tom se holt vědělo už zjara... mávnutí rukou)

3.1.1 Caffé bar nad JIPem


Želvičko, ze 75% s tebou souhlasím. Cpaní peněz, výhled na křižovatku (navíc u pošty stále fronta ze směru od Diany) a stále parkující auta, smog, hluk. Ale na druhou stranu točená Kofola s citrónem a ledem. To ti dnes dají málo kde. Vždy tam byly troje noviny k přečtení (to už je teda dneska pomalu všude) a začali tam pak dělat i palačinky. Ale bylo to jasné hned od začátku. Leckdy jsem tam seděl hodiny sám a navíc venkovní terasa strašně obrovská, zatímco uvnitř pár stoliček, takže jasné, že v zimě se totálně neuživí...

2 Ohňostroj


Zdravím.

Nevíte někdo , odkud se bude letos odpalovat ohňostroj ? Dík.

2.1 Ohňostroj


Letos se bude odpalovat z Aušperku
 

1 Klidně 500,-


...když to ale bude vinobraní a ne "hnusná" pouť. To, že je občas docela zajímavej doprovodnej program v podobě koncertů na všech scénách to moc nezachrání. Spíš bych to nazval pivobraní, i podle názorů přátel, kteří jsem zavítali...


...spíš by se mi líbilo něco ve stylu Mělnického koštu, nebo Vinné noci. To jsou akce o víně.


P.S.: těch 500,- zase není tolik za tři dny hudební produkce, ať je jakákoliv pro svobodnýho člověka. Nikdo taky nikoho nenutí aby ty peníze dal. Jen bych samozřejmě nastavil jinak ceny pro rodiny a pro seniory.

 

Honza

1.2 To je vůbec téma, které je na zajímavé filosofování.


Už jen ta poznámka o pivě. Jsou lidé, kteří vůbec víno nemusí, druzí to mají opačně a třetí mají rádi oboje a dokáží ocenit chutné víno. Pravda je, že ve statistice pití piva jsme jako stát snad dokonce první na světě, máme výborná piva a jednoznačně se nám říká národ pivařů. A tak zatímco třeba Francie a Maďarsko, ale i Itálie či Španělsko v Evropě, jsou ve světě považované za státy vína, tak Čechy, Bavorsko, Belgie a snad Dánsko jsou považovány za pivní státy a nic na tom nezmění ani vínovější Morava. ( část pálí slivovici)

Vinobraní. Jedni vám budou vykládat, že jim úplně stačí místní kultura a vstup za ne moc peněz, protože si jdou údajně popít a pokecat se známými a třeba ještě jen jeden den. Druzí už počítají, co stojí dvouhodinový koncert naši slavnější kapely či zpěváka, popřípadě zahraničních interpretů a těm se to pochopitelně zdá pohodové vstupné. Zvlášť, když prožijete zejména pod hlavní tribunou všechny tři dny. No, a pak je tu taková ta skupina diváků, která už má trochu problémy se vypravit na akci, nemá konkretní představu, co chce vidět, na kolik dní chce přijít, a když se jí něco zdá, tak se jí to zdá zase moc pozdě. A obávám se, že z té předešlé skupiny mám nakročeno letos snad prvně do této skupiny Laughing out loud. A teď vyberte variantu, která uspokojí všechny. Variant je ovšem mnohem více, protože jsem vybral jen poněkud sobecky možnosti mělničana, který to nemá do centra dění daleko, či nějaké návštěvy. A samozřejmě jsem zavrhnul hlasy těch, kteří akci již předem, nebo dokonce dlouhá léta předem odsuzují Eye-winkSmiling.

Obrázek uživatele Kajik

1.2.1 RE: To je vůbec téma, které je na zajímavé filosofování.


Přesně tak, těch variant a názorů je spousta. Co člověk, to jiný pohled. Osobně se často setkávám s názory, že 200 Kč za osobu je hodně, že Vinobraní vlastně není vinobraní, ale spíš pivobraní nebo také poprockový festival. Pravdu mají tak torchu všichni. Otázkou zůstvává, jestli je to dobře, či nikoliv.

Když budu mluvit za sebe, tak mě současný stav (až na jednu věc, ke které se dostanu později) vyhovuje. Proč? Asi takto:

  • Mám rád rockovou muziku, ale i jiné žánry, takže si tady přijdu na své za minimální peníze. Kdybych chtěl zajít na samostatné koncerty mimo Vinobraní, stálo by mě to hodně času a několik tisíciokorun.
  • Pokud budu mít děti, budu chtít uspokojit jejich touhu po atrakcích, tak prostě zajdu do neplacené zóny, kterou považuji od doby jejího vzniku za opravdu super nápad. Ano, je to jen v omezené části, ale to je prostě proto, že JE TO ZADARMO.
  • Město má možnost pronájmem místa pro stánky a atrakce navýšit obsah městské kasičky, dotáhnout sem turisty a tím velmi krátkodobě zvednout i tržby některým podnikatelům atd. A to je fajn, ne?

Co mě osobně trochu vadí, je to, že charakter akce se dnes už moc neslučuje s pojmem Vinobraní, tak jak ho chápu já i spousta lidí v mém okolí. Ano, k vibnobraní patří tak nějak pouť, ano k vinobraní patří tak nějak koncerty a jiná kulturní vystoupení. Jenže. Rozhlédněte se kolem sebe, kolik napočítáte stánků s vínem, kolik napočítáte akcí, které propagují místní vinařskou tradici? Moc ne. Spíš mi to připadá jako pivobraní, už jen proto, že hlavní dominantou horního náměstí většinou bývá obří stan s pivem. Pak samozřejmě ve většině stánků hlavní tahák: burčák! Jenže většina toho má k burčáku daleko. Spíš by se to mu dalo říkat nastavovaný jabčák kvasničák. Jansě, má tady stánek Vilda Kraus, Luděk Vondrák, Školní statek a další, ale jsou to jen stánky, dost často někde zastrčené.

Když zajedete na vinobraní třeba do Mikulova, to je úplně o něčem jiném. Propagace vína na každém rohu, na hlavní stage většinou lidová muzika, věci s vínem spojené, atd. Jen je otázka, jestli lze tento stav příliš malé propagace vína (a tím myslím především místního vína) přisuzovat městu a organizátorům Vinobraní anebo spíš našim místním vinařům, kteří by se podle mě měli mnohem více zasadit o propagaci nejen svou, ale i Mělníka, jako města vína.
Ale to už jsem zaběhl úplně jinam, než kam jsem mířil na začátku příspěvku.

Každopádně přeji všem krásné Vinobraní, příjemnou zábavu a co nejmenší kocovinu.

Jan Král

---Doufej v nejlepší, získej ještě lepší!---

1.2.1.1 Jen k tomu vínu.


Tak to tak nějak vidíme podobně a spíš jde o to, kdo tam má zrovna na podiu nějaké  ty třeba své zrovna právě rockové, ale třeba  i jiné oblíbence.

Ale, k tomu vínu. Jistě, jsou mezi námi tací, co navštěvují vinotéku, pijí archivní vína a víno z obchodu považují téměř za podřadné, byť vyjde mnohdy i samozřejmě levněji a někdy podstatně levněji. Pak tu jsou tací, co přišli v obchodech na to, že tam určitá vína ze zahraničí chutnají dost dobře, ale i některá naše vína. Navíc má někdo rád bílé, jiný červené, jiný to rád prostřídá a nechci tady teď dělat reklamu některým značkám, nebo i státům, pokud jde o víno. Je ale fakt, že ač mám i na Moravě své favority, připadají mi jejich vína oproti jiným taková spíše kyselá. Mělnická vína se oproti dávné minulosti nesrovnatelně zlepšila a dnes není třeba kupovat lahev Ludmily jen pro její tvar ( býval to typický mělnický turistický artikl s krásnou vinětou zámku nad řekou), ale dovede i slušně chutnat. Na druhou stranu je fakt, že v obchoďáku si člověk na mělnická vína ani nevzpomene a jsme zkrátka především pivařský národ. Však asi znáte takové ty typické řeči o tom, co jak komu chutná a vzduchem létají honosné názvy značek z našich pivovarů či minipivovarů. Však sem někteří cizinci dokonce jezdí i za pivem. Pokud jde o reklamu na místní vína, tak v obchodech mají asi největší reklamu vína  ze severních Čech,asi jsou i levnější než ta místní, které by tam člověk  obtížně hledal, ale chutnají. Nemůže si nikdo myslet, že lidé, kteří jsou dnes zvyklí často nakupovat pod jednou střechou, že se nějak masově pohrnou do samostatných krámků s vínem.

1.1 500,-


Chtěl bych mít tvůj příjem.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1 pětikilo


Člověk dá kolikrát pětikilo za větší ptákoviny než za vstup na třídenní hudební a divadelní a šermířský festival s kolotočovou poutí a jarmarkem. A jak již bylo řečeno, nikdo nás nenutí jít.

Nejlepší by bylo, že když přijde málo lidí, tak by se v příštích letech nezvedl vstup, ale snížilo množství utracených peněz za 4 stage. Takže ta úvodní premisa mi přijde trochu zbytečně vyhrocená.

1.1.1.1 Utrácení


To je schválně, aby měl flame z čeho hořet. Vystihla jsi, že ústřední je utrácení, s penězi za vstupenky by se opravdu dalo naložit líp.