Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Nadměrný náklad projel MělníkemJiž několik dní veřejností a médii diskutovaný nadměrný náklad, kde se jednalo o obří kotel, mířil z R10, ze sjezdu u Staré Boleslavi, na Mělník do zdejšího přístavu a dále do Srbska, konečně v nočních hodinách dorazil to svého „prvního“ cíle.

Včerejšího den, tj. 15. září 2011, se podařilo 120-ti tunový kotel přeložit přes dvě překážky na R10 a konvoj mohl dál pokračovat do Mělnického přístavu. Přepravovaný náklad byl zhruba 35 metrů dlouhý, 6 metrů široký a 5,5 metrů vysoký. Na cestě jeho přepravy se museli pracovníci přepravní firmy potýkat s mnohými překážkami. Včera se konvoj konečně okolo 17:30 hodin přiblížil k obci Ovčáry, kde měl tahač tak trochu problémy s hydraulikou. Ale toto bylo po krátké pauze opraveno a konvoj pokračoval dál. Před půl devátou večerní se tahač přiblížil k Mělníku. Průjezd městem za asistence policistů z dopravního inspektorátu a kolegů z HZS Mělník a další technické podpory, proběhl v pořádku. Byly odkloněny semafory a další zařízení, aby průjezd byl co nejsnazší. I tak musel řidič těžkého nákladu vyvinout velké úsilí, aby se vytočil na dvou křižovatkách v Mělníku. Jeho trasa – Pražská, Nemocniční, Bezručova, Českolipská a přístav, proběhla v pořádku a konvoj okolo 23:00 hodiny dojel do cíle. Přes samotné město Mělník jel tahač téměř tři hodiny. V některých úsecích řidič s nákladem jen popojížděl, bral se samozřejmě ohled i na dráty vysokého vedení, vzrostlé stromy podél silnice a další faktory.

Doprava na Mělnicku během transportu nezaznamenala nikterak velké kolony či nehody.

Nprap. Jana ŽáčkováZpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Známka


Sloh za dvě, ještě je co zlepšovat Smiling

1.1 kde měl tahač tak trochu


kde měl tahač tak trochu problémy s hydraulikou Smiling To by mě zajímalo co to znamená. Problém buď je a nebo není. Laughing out loud

1.1.1 Magnete, ty máš


Magnete, ty máš problém! Laughing out loud Když tomu nerozumíš, tak se do toho nesér. Smiling