Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Konec pěstírnyMělničtí kriminalisté v rámci operativního šetření v oblasti výroby a distribuce omamných a psychotropních látek na Mělnicku získali poznatky, které je dne 20. září 2011 dovedly až k jednomu domu, v obci na Kralupsku, kde bylo podezření, že zde dochází k pěstování marihuany.

Na základě příkazu k domovní prohlídce vydaného soudem a ve spolupráci se zásahovou jednotkou Policie ČR byla téhož dne prohlídka domu provedena. Policisté během prohlídky na půdě domu skutečně objevili velmi dobře vybavenou indoor pěstírnu marihuany. Na místě bylo zajištěno cca 520 rostlin morfologicky odpovídajících rostlinám konopí o velikosti 60-70 cm. Tyto rostliny dále poputují na expertizu. Při domovní prohlídce byl kriminalisty na místě zadržen šestadvacetiletý cizinec, který skončil v policejní cele.

Dnešního dne bylo policejním vyšetřovatelem proti muži zahájeno trestní stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od dvou do deseti let. V nejbližších dnech se rozhodne o jeho případném umístění do vazební věznice.Zpravodajství