Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Opakovaně kradliDne 25. září 2011, byl pracovníky obchodního domu na Mělníku, ulice Mladoboleslavská zadržen osmatřicetiletý muž z Teplicka, který v obchodně nakupoval bez zaplacení. Muž si vzal z regálu karton Masoxu a 4 kusy čokolády Milka a poté v klidu prošel bez zaplacení pokladní zónou. Zde byl následně zadržen a vyčkal se zaměstnanci na příjezd hlídky z místního obvodního oddělení. Muž způsobil škodu za „pouhých“ 730,- Kč. V jiném případě by se jednalo o přestupek, ovšem jmenovaný byl již za obdobný trestný čin v posledních třech letech potrestán. A to konkrétně Okresním soudem v Ústí nad Labem, kde byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody na jeden rok se zkušební dobou do poloviny srpna roku 2014. Bohužel trestnou činnost páchal dál.

Nyní je umístěn se souhlasem státního zástupce v policejní cele a čeká na soud, který má rozhodnout o jeho dalším osudu. Z rukou policistů si převzal sdělení podezření z trestného činu krádeže, za který mu může soud uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Chvilkové nepozornosti pracovnice trafiky v Neratovicích, ulice Na Výsluní, využil dne 25. září 2011, v dopoledních hodinách, jednadvacetiletý mladík z Mělnicka. Tento odcizil z regálu karton cigaret. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 560,- Kč. I tento byl se souhlasem státního zástupce umístěn do policejní cely, kde nyní vyčkává na soud, neboť v minulosti byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzen Okresním soudem Mělník, kdy poslední rozhodnutí nabylo právní moci koncem letošního srpna. Mladík se zřejmě ze svých chyb nepoučil. Nyní mu hrozí stejný trest, jako v předešlém případě.

nprap. Jana ŽáčkováZpravodajství