Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Za krádeže byli obviněni     Hned ve dvou případech se podařilo policistům z obvodního oddělení v Neratovicích, objasnit krádeže v místním obchodním domě,  v ulici Na Výsluní.

      Osmnáctiletému mladíkovi z Mělnicka sdělili policisté dne 29. září 2011, podezření z trestného činu krádeže, neboť v době od začátku dubna do začátku července letošního roku, postupně zcizoval z regálů obchodního domu různé zboží (potraviny, drogeristické, atd.) a svým jednáním společnosti způsobil celkovou škodu ve výši 4.000,- Kč. Policisté ve spolupráci s pracovníky obchodu, mladíkovu činnost odhalili a ještě ho při krádeži chytili. Jeho jednání však nebylo poprvé. Podezřelý se již v minulosti dopouštěl majetkové trestné činnosti a Okresní soud v Mělníku ho již za jeho prohřešky podvakrát potrestal. Nyní mu za recidivitu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

      Stejně se „dařilo“ i dalšímu „nakupujícímu“. Jednadvacetiletý muž z Mělnicka ve stejném období kradl na stejném místě. Ovšem škoda jím obchodní společnosti způsobená dosáhla částku „pouze“ 2.400,- Kč. Ale i jeho již dvakrát odměnil soud za jeho pracovní aktivitu  na poli majetkové trestné činnosti. Z rukou policistů si převzal sdělení podezření z trestného činu krádeže a hrozí mu stejně vysoký trest, jako předešlému mladíkovi. Oba dva jmenovaní jsou stíháni na svobodě.Zpravodajství