Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Tři hříšníci


     Dne 29. září 2011 byl v nočních hodinách kontrolován na Mělníku, ulice Italská, dvaasedmdesátiletý řidič z Mělnicka. Ten cestoval v motorovém vozidle VW Passat a v uvedené ulici byl kontrolován hlídkou Městské policie Mělník. Ti na základě provedené orientační dechové zkoušky zjistili, že muž nadýchal nejprve 1,42 promile alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána hlídka z obvodního oddělení Mělník, která u řidiče provedla další dvě orientační zkoušky. Výsledky 1,47 a 1,98 promile alkoholu v dechu, jasně poukazovaly na to, že u muže má alkohol spíše vliv stoupající než klesající. Muž si tedy na místě vozidlo zajistil a následoval hlídku na místní služebnu.
     Zde si převzal sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Dále mu policisté zadrželi řidičský průkaz, který bude následně odeslán na příslušný odbor Městského úřadu.
 
 
    Mělničtí dopravní policisté kontrolovali šestadvacetiletého muže v obci Nelahozeves v okamžiku, kdy řídil VW Polo, dne 30. září 2011, v dopoledních hodinách. Policisté na základě předložených dokladů a kontrolou v evidencích PČR zjistili, že řidič má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel a to na dva roky, s platností od poloviny června letošního roku.
    Muž o tomto prokazatelně věděl, přesto za volant usedl. Policisté z obvodního oddělení v Kralupech nad Vltavou mu následně sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.
 
 
    Policisté z obvodního oddělení v Neratovicích kontrolovali dne 1. řijna 2011, v odpoledních hodinách, v Neratovicích, ulice Kostelecká, osobní vozidlo Mazda. Pětadvacetiletý řidič předložil ke kontrole potřebné doklady a dále se podrobil orientační dechové zkoušce. Ta prokázala 1,33 promile alkoholu v dechu.
     Na místní služebně si poté řidič převzal sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí stejný trest jako u prvního případu.