Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Poslední pokus o zvrácení...

14. října se konal další závod šampionátu Formule-1.cz KART RACE 2006, tentokrát na slabých kárách Honda 200 na okruhu Superkarting v Plzni. Jelikož se jednalo o předposlední letošní podnik, tak byl v plánu útok na domácí tým RapidKart Racing, který figuroval v průběžném pořadí šampionátu před námi s náskokem osmi bodů. Úkol to nebyl jednoduchý, ale také ne nereálný. A jak to dopadlo?

Po vlažném začátku přišlo vítězství v páté rozjížďce v podání Mirka Ullmana a druhé místo v sedmé jízdě v podání Jakuba Chlouby. Vše vypadalo na pěkný finiš, do konce závodů chyběly dvě rozjížďky... Do té předposlední, osmé, jsem startoval já ze čtvrté pozice. Start se povedl, první zatáčka bez problémů a do druhé jsem zaútočil vnitřkem právě na jezdce RapidKart. Byl jsem ovšem nepatrně rychlejší a už to vypadalo, že ho vyprovodím pryč z tratě. To se mi ovšem nechtělo, protože by mi hrozila penalizace od traťových komisařů. Zatáčku jsem více zavřel, následoval smyk a propad až na poslední deváté místo s celkem velkou časovou ztrátou. Naštěstí motokára fungovala přesně podle mojich představ a mohl jsem tak nasadit ke stíhací jízdě. Nakonec z toho bylo alespoň šesté místo. Kdybych ovšem neudělal takovouto chybu a počkal s útokem až do další zatáčky, mohlo být vše jinak.
Poslední devátá jízda se Mirkovi také moc nepovedla a skončil šestý. Po sečtení výsledků jednotlivých jízd zvítězil ve velmi vyrovnaných závodech letos již po osmé Traged Racing (52b.), druhý byl tým Břitva Racing (50b.), třetí RapidKart Racing (50b.), čtvrtý SuppCom Racing (46b.), pátý Infinity Racing Team (40b.), šestý Mělníček.cz Racing Team (40b.), sedmý 3K Racing (39b.), osmý Defekt Racing team (26b.) a poslední devátý Go!Williams (10b.). U týmů se stejným počtem bodů rozhodovaly lepší výsledky v rozjížďkách.

V hodnocení jezdců se v tomto závodě umístil Mirek Ullman se sedmnácti body na celkovém pátém místě z 27 jezdců, což je jeho letošní nejlepší výsledek.

9. Go! Williams (6)

Po předposledním podniku můžeme tedy konstatovat, že bez ohledu na výsledek posledního závodu v Českých Budějovicích obsadí Mělníček.cz Racing Team v šampionátu Formule-1.cz KART RACE 2006 šesté místo absolutně. Před začátkem sezony jsme říkali, že pokud budeme v takové konkurenci pátí, tak to bude úspěch, šesté místo bylo nejhorší, které jsme chtěli dosáhnout. Úkol je tedy splněn, alespoň to minimum se nám povedlo. Pohár jezdců je ještě otevřen, Mirek se pravděpodobně udrží v TOP 10, což je veliký úspěch, zvláště když se letos účastnilo okolo 50ti pilotů a 43 jich dokázalo bodovat!

Po závěrečném závodě 11.11. napíšu shrnutí celé sezóny i s vyjádřením dalších jezdců.