Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Polední jídelní lístky opět v provozu (experimentálně): melnicek.cz/jidelni-listky

V Mělníku se mění provozovatel dopravy - aktualizováno

Opsáno z deníku Právo (sic) 

Dosavadní provozovatel městské hromadné dopravy v Mělníku končí. Podle vedení města sám vypověděl smlouvu kvůli personálním potížím. Pro obyvatele Mělníka využívající autobusy hromadné dopravy by to ovšem mělo znamenat jednu jedinou změnu. ..
„Trochu jsme se po vypovězení smlouvy lekli, protože jsme měli obavu, aby to tady nedopadlo jako v Ústí nad Labem. Rychle jsme proto obešli dopravce a dojednali jsme smlouvu s ČSAD Střední Čechy, která převezme všechny dosavadní podmínky. Jediná změna je v dobíjení čipových karet na bezhotovostní platbu jízdného, které se nebude dobíjet na původních místech, ale jen na autobusovém nádraží,“ uvedl starosta Mělníka Miroslav Neumann (ODS) s tím, že provozovatel se vymění od 1. listopadu. Kromě toho jediná znatelná změna bude podle něj nejspíš v barvě autobusů, jinak by cestující neměli nic poznat. Ceny jízdného zůstávají stejné, tedy při platbě v hotovosti 10 korun, při platbě čipovou kartou šest. Stejné zůstanou také trasy linek, doby odjezdů či frekvence spojů.
Podle smlouvy s novým autodopravcem se zatím nebude měnit ani zatížení pokladny města. Stejně jako dosavadní firmě bude i nadále doplácet město na veřejnou přepravu prokazatelné dotace do maximální výše 2,8 miliónu korun ročně.
„V budoucnu ale nejspíš bude nové výběrové řízení, ale také se uvažuje o spojení s regionální integrovanou dopravou. To by znamenalo, že se zajištěním MHD bude zabývat kraj, který by koordinoval spoje v celém regionu a mělnický systém by se napojil například i na pražský. Zabránilo by se tím například tomu, že těsně za sebou jedou dva autobusy po stejné trase,“ dodal Neumann.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Travicka

3 nikdo nejezdi?


Kazde rano 7:00 odjizdi totalne plny autobus MHD z Libechova na Melnik a stejne nacpany skolaky jezdi v pul jedne nazpatek. V 9:05 jezdi opet plny tentokrat duchodcu a kdyz jezdim v pet smer melnik-libechov, je zase tak poloplny, v libechove potom v pul seste nastupuje vetsinou taky aspon 20 lidi. Takze bych nerekla, ze skoro nikdo nejezdi. Kazdopadne jsem chtela jen konstatovat, ze uz jezdi pravidelne a vcas! Smiling

Obrázek uživatele steny

3.2 důchodci


stěma důchodcema je to tragický, vod nás z cukrovarský jich taky v půl devátý jezdí plnej bus, sem tam byl jedinej kdo nepobíral důchod :) 

---------------------------------------------------------------------- 

Nikdy nebyl dead !!!PUNK´S NOT DEAD!!! a nikdy nebude dead

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1 dobrá zpráva


každá dobrá zpráva se počítá. (taky mám dojem, že autobusy nejezdí prázdné. ono to vypadá, že jezdí prázdné přes centrum Mělníka, ale ven a dovnitř centra se vždy naplní)

teď ještě doufejme, že to nějak sesynchronizují se "státními" linkami, aby v jeden čas nejela zbytečně městská i státní do jednoho směru a pak zbytečně dvě hodiny nic (zvláště o víkendech je to mrzuté..)

btw.: jezdí nějaká městská do té vesničky, kde bude v sobotu ZERO?

Obrázek uživatele LiPiss

3.1.1 vlak


jede tam jen vlak... viz. jak raist napsal zde: zerovole.melnicek.cz

Chteli jsme objednat bus, ale uz takhle nevime, jestli se nam to cely zaplati. Kdyz to klapne, tak priste bude bus tam i zpet...

Obrázek uživatele DvořuS

2 MHD


Městská je hlavně drahá jako prase tak je zbytečný kopovat nový autobusy když tim skoro nikdo nejezdí

Obrázek uživatele Travicka

1 autobusy mestske


Já nevím, ale kdyby se změnily autobusy, bylo by to jen dobře. Kromě toho nového je to fakt humus. Jak tam skřípou brzdy, bože, to se nedá vydržet. Pokaždé, když jedu domů městskou, modlím se, aby co nejmíň zastavovala a nemusela tolikrát brzdit..