Tip: Nemáte kam kliknout? A co tohle?
CEZ distribuce - pracovni pozice

Pro Magneta: romské vinobraní

Protože je to trochu delší, píšu do diskuze. Magnet172 ve vzkazech položil dotaz: "V Radnici se píše že město chválilo 16000kč pro Romské vinobraní. Ale hledám na netu a takovou akci jsme prostě nenašel. Ví někdo o co jde? Nebo kde se to koná?"

Shodou okolností se o tomto tématu hovořilo na jednom z prvních Zastupitelstev, přístupných přes video a internet (viz http://vox.optobone.cz/melnik/index.php?sekce=3&article=/vysilani/internetova-tv-melnik/mesto-melnik.html), osobně myslím, že v lednu .. Bohužel jim nefunguje archiv (skoro by se dalo říct: nečekaně), takže to řeknu tak, jak si to pamatuju z tohoto záznamu já.

Někdo ze zastupitelů se ptal, co to je za akci (viděl to v nějakém rozpočtu), a jiný zastupitel odpovídal (odpověd podával p. Neumann nebo možná p. Koudelka, ten spíš, protože Vinobraní i peníze kolem něj měl na starosti asi on. Ale 100% nevím). Bylo řečeno něco v tom smyslu, že nějaká mělnická romská organizace pořádá v době vinobraní (už několik let) svoji vlastní zábavu MIMO ÚZEMÍ CENTRA MĚSTA, a žádá o dotaci x tisíc. Oplátkou pro město budiž, že lidi, kteří se sejdou na této zábavě, nebudou v centru. Neřečeno zůstalo, že nebudou dělat binec v centru. Dotazující se zastupitel (možná to byl p. Schweigstill, možná p. Volf, fakt nevím) to komentoval ve smyslu, že doufá, že se další roky neozvou jiné spolky, menšiny a hnutí a nebudou slibovat, že nebudou o vinobraní v centru (dělat binec), aby dostali peníze na vlastní zábavu.

Z peněz se snad měl platit sál v nějaké hospodě. Ale že by se ta akce někde konala, jsem si nevšimla, možná se o ní dozvěděli jen ti, kdo tam měli být. Možná někdo ví víc.

Kalbičky & pařenice předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele steny

5 bravo


všude tu jsou stovky komentářů na témata o politice, ale když nás OPĚT romové okrádají o naše peníze tak se k tomu nikdo neozve, pouze pár lidí, nevim zda se smát nebo brečet, i Kanada to pochopila a chce zrušit víza pro čechy kvůli našim romům, příští rok jim můžem klidně uspořádat sbírku, ať mají bohatší vinobraní

5.1 jako každý druhý...


Steny, romové (případnš cikáni), jako každý druhý, kdo využívá nějaké dotace, by měl dodržovat jasně dané podmínky. Nevím, proč to šroubovat okamžitě na rasový problém, pak to sklouzne například k nepochopitelným romo pračkám, apod. Máš pravdu v tom, že není něco vpořádku, ale stačilo by snad napsat nespokojenost se zneužíváním dotací, případně se špatně nastaveným systémem jejich udílení, respektive kontrolou, jestli peníze padly tam, kam měly.

Rád bych se zeptal, jestli někdo neví, jakým způsobem se na radnici kontroluje průběh dotovaných akcí, existuje-li vůbec. Víte někdo?

5.1.1 no


no,počítám,že pokud by zrovna v tomto případě někdo kontroloval akci,bude označen za rasistu

5.1.1.1 Jo


A to je právě špatně, stačí jen důsledně sledovat dodržování alespoň základních bodů pravidel, nejen v tomhle případě. Pak se problémy nazvou tím správným jménem a nemusí se řešit nějakým nesmyslným plošným způsobem.

5.1.1.1.1 jistě


jistě,tak by to být mělo,ale jaká je realita je jistě známo všem:-)

 

5.1.1.1.1.1 realita


Určitě si rozumíme... takže je to o čem? O lidech, kteří porušují pravidla, nebo o těch, kteří mají porušování potrestat, případně dosadit lepší pravidla? 

5.1.1.1.1.1.1 rozumíme


a i b je správně

Obrázek uživatele steny

4 marně hledám jestli to


marně hledám jestli to není v rubrice HOAX.. je tohle vůbec možný? že je to jenom sranda? Laughing out loud

takže když příjdu na radnici s návrhem zda můžu domů dostat pípu pod podmínkou, že jim nebudu cestou z hospody zvracet na novou zrekonstruovanou dlažbu, tak mi jí musí dát, jinak je můžu i označit za rasisty

3 O Vinobraní začátkem 90. let


Našel jsem jakýsi článek, ani nevím, z jakých novin, ale podle všeho je to z počátku 90. let (odhad tak 1990-1992). Docela zajímavé, jak se ještě v té době psali na férovku reportáže.


 

3.1 Je to z roku 1990.


Je to z roku 1990. Píše se tam že to je prvmí vinobramí bez totalitních opratí. Kde jsi to proboha vyhrabal?

3.1.1 No kde... Jak


No kde... Jak píšou v článku: v anále(ch)! Smiling

2 Romské vinobraní


Romské "vinobraní" letos poprvé, a naposledy výjímečně probíhalo na dvou místech, ještě před tím, než se místní komunita zkonsoliduje. Finanční podpora byla taková z důvodu účasti dětí a klientů z anašeho zylového domu na programu a množství dalších účinkujících. Není to tedy o pronájmu hospody. Konečné vyúčtování jsem ale neviděl, proto bych doporučil obrátit se na Z. Koudelku, coby předsedu komise vinobraní, který by mohl mít přehled. Prostředky na to byly přípraveny z rozpočtu prevence kriminality...

P.V.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1 díks


Díky Petře za vysvětlení (a opět za komunikaci). Možná by stálo za to udělat z takové akce reportáž do Radnice, když se konala, aby si lidi nemysleli kdovíco (nápad pro organizátory, určitě někdo fotil).

A Magnetovi bych možná pro příště doporučila, aby se na tyhle věci (krom toho, že se ptá veřejně, což je prima, možná ten dotaz napadl víc lidí) zeptal svého zastupitele mailem, maily jsou na webu města Eye-wink

2.1.2 maily


jen kdyby všichni uměli zapnout počítač a používat  e-mail Smiling

2.1.2.1 někteří


a někteří i umějí, ale nechtějí

2.1.1 Markét samozřejmě že


Markét samozřejmě že maily používám. Ale myslím že tohle zaujmulo víc lidí a hlavně by mě nenapadlo že to má nastarosti někdo z vinobraní.

 

Každopádně díky za odpovědi.

1 Proboha. Já jsem doufal


Proboha. Já jsem doufal že to byl nějaký malý festiválek jejich kultury. tance, zpěv, výstava jejich fotografů a podobně. A už jsem se těšíl že to bude doplnění třeba Hedvábné stezky nebo různých přednášek a výstav co na Mělníku jsou.  A místo toho se platí to že zaleze jedna rodina někam do hospody.

Proč se těch pár tisíc raději nedá někam smysluplně. Třeba skauti se opět stěhují do nové klubovny. No Mělník.....

 

Děkuji Želvo...

1.2 ..........máma ROMO,táta


..........máma ROMO,táta ROMO,pračka ROMO.....VŠICHNI ROMO........

1.2.1 Dávejte


Dávejte mínusy,dávejte.....až Vám dá cikán kudlu na krk jako mně,změníte názor na tyhle celosvětově hodný a naprosto bezproblémový lidi....

1.2.1.1 Ty mínusy sem patří.


Ty mínusy sem patří. Já se zeptal co to je za akci. Ted by se mělo řešit zda ty peníze byli vhodně využity a zda by se pro ně nenašlo lepší uplatnění. Rasismus na tento slušný server skutečně nepatří. Každý si na ně umí udělat sám a věř že já mám názor dost jasný. Ale urážky ničemu nepomohou.

1.2.1.1.1 Rasismus zcela určitě


Rasismus zcela určitě nepatří nikam v civilizovaným světě,takže ani sem,to se shodnem,ale podporovat kohokoliv jen aby nedělal binec kdekoliv se mi taky nelíbí.A jestli jsem rasista,tak proč mi nevadí jiný minority v tomhle státě,např.Vietnamci,černoši a jiní.To není o barvě pleti ale o chování a mentalitě.Důkazem budiž poslední dny na severu ČR,přesto že jsou tito lidé velmi hodně mediálně sledováni a mají možnost ukázat že to co jim většina společnosti vyčítá (chování),tak páchají trestnou činnost dál a do kamer se nebojí nadávat do !!!bílých sviní !!! a pokřikovat za přispění naší drahé policie jiné urážky...takže tak...a to s tou kudlou se mi fakt stalo,a věř že příjemný to není,zvlášť když jsi sám,a oni 4 !!!

1.2.1.1.1.1 Tu zkušenost ti


Tu zkušenost ti nezávidím. Ale pokud už to vlíkno běží a jen díky redakci je ponecháno tak ho prosím nenič připomínkama které nic neřeší. Také můj dotaz mohli smazat hned na začátku a nikoho by to nepřekvapilo. Budme rádi že se o tom také dozví lidé co třeba radnici nečtou.

Obrázek uživatele steny

1.1 si začnu asi tyhle


si začnu asi tyhle příhody z našeho kocourkova sepisovat a jednou to knižně vydám, za tyhle dvě volební období bych měl aspoň dvě kapitoly, tady už se i kulturní akce pořádají z rozpočtu na prevenci kriminality, vždycky si řikám že už nic novýho nevymyslej a furt se nepřestávám divit