Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Nerespektoval nařízení správního orgánu      Třiadvacetiletý muž z Prahy – východ byl v polovině září letošního roku, krátce před polednem, kontrolován mělnickými dopravními policisty u obce Martinov. Muž v té době řídil osobní motorové vozidlo Ford Focus. Policistům ke kontrole řidič předložil potřebné doklady, ovšem řidičský průkaz u sebe neměl. Věc byla tedy policisty vyřízena uložením blokové pokuty. V evidencích v okamžiku kontroly bylo zjištěno, že muž je neřidič a má platnou blokaci řidičského oprávnění. Věc byla oznámena na správní orgán.

       Dalším šetřením, na základě vyžádání podkladů pro přestupek, však policisté zjistili, že muž  v současné, době dosáhl svým řidičským uměním 12-ti bodového hodnocení a příslušný Městský úřad o tomto muže na začátku dubna roku 2008 vyrozuměl.

       V době kontroly tedy muž porušoval již nařízení správního orgánu, a tudíž se dopustil trestného činu, který byl zjištěn dodatečně. Policisté z obvodního oddělení v Kostelci nad Labem, kam byl případ předán, řidiči v uplynulých dnech sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Vyšetřován je na svobodě.Zpravodajství