Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Za krádež olověných trubek vazba    Dva bratři z Mělnicka ve věku osmadvacet a šestadvacet let odcizili začátkem října 2011, ze zahrady v Kralupech nad Vltavou olověné trubky o celkové váze 66 kg, čímž způsobili jejich majiteli škodu ve výši necelých 1 500,- Kč. Ke svému lupu se dostali poté, co překonali plot u uvedeného pozemku.

    Svého lupu si dlouho neužili, zanedlouho skončili v rukou policistů z místního obvodního oddělení. Nebylo to setkání první, oba muži mají za sebou pestrou majetkovou trestní minulost. Za své předchozí delikty byli oba v posledních třech letech pravomocně odsouzeni. Z tohoto důvodu dne 7. října 2011 policisté oběma mužům sdělili podezření z trestného činu krádeže, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Mladší z obou bratrů skončil ve vazební věznici, trestní řízení proti jeho sourozenci je vedeno na svobodě.

    Další recidivista skončil na policejní služebně v Mělníku ten samý den, odpoledne. Jednalo se o třiadvacetiletého muže z Mělnicka, který se téhož dne pokusil pronést bez zaplacení v batohu z obchodního domu na Mělníku, ulice Vodárenská textilní zboží (pyžamo, jeansy, mikinu, tepláky a jiné) v celkové hodnotě cca 1 700,- Kč. Přitom byl zadržen ostrahou obchodu a předán policistům.

   Policisté následně zjistili, že i tento muž byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně potrestán. Na obvodním oddělení Policie ČR Mělník si zadržený převzal sdělení podezření z trestného činu krádeže, za který je rovněž možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je vedeno na svobodě.Zpravodajství