Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Dopravní nehoda na Mělníku


    Dne 11. října 2011, dopoledne, došlo na Mělníku, na křižovatce ulic O. Wenzla a Pražská k dopravní nehodě mezi osobním automobilem Renault Laguna Grandtour, který řídil třiatřicetiletý muž, společně s ním byly ve voze ještě tři osoby a osobním vozidlem Ford Mondeo, které řídil třiačtyřicetiletý muž.

    K dopravní nehodě došlo tak, že řidič renaultu jel se svým vozem po ulici Pražská směrem do centra města. Na uvedené křižovatce nerespektoval přenosné dopravní značení, které dočasně mění označení hlavní komunikace a nedal přednost řidiči fordu, který jel po ulici O. Wenzla a na křižovatce s ulicí Pražská chtěl odbočit vlevo. Následoval střet mezi přední částí renaultu a levou přední částí fordu.

    Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na částku zhruba 180 000,- Kč. Orientační dechová zkouška byla u obou řidičů negativní. Policisté na místě uložili řidiči renaultu blokovou pokutu ve výši 1 000,- Kč. Tato nehoda opět dokázala, jak je důležité se řádně věnovat řízení a sledovat dopravní značení a to i přenosné.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Značení


Já bych ten konec ještě trochu upravil - Tato nehoda opět dokázala, jak je důležité se řádně věnovat zvýraznění přenosného značení při takových dočasných úpravách. U cukrovaru každé třetí auto zastavuje na dočasně zrušené stopce, protože ty dvě úzké pásky nejsou z dálky vůbec vidět a když člověk přijede blíž, nevěří, že tak ledabyle (trochu se odlepují) je tam nalepil někdo oprávněně. Zákon je samozřejmě dodržen, ale vůbec by se nic nestalo, kdyby přenosným značkám v křižovatce u hřbitova předcházela tabule s návěstím "pozor změna dopravního značení".

1.1 Tak to že zastavují na


Tak to že zastavují na stopce nikomu neublíží ne? A u Troniku je značení víc než dostatečné. Ono by stačilo kdyby lidi v autech koukali na cestu a na značky. Místo toho čučí do navigací, TV, dělají domácí úkoly, snídají a já nevím co ještě.

 

Viz foto. Nevím co by jste tam chtěl ještě přidat.

Info na BezručověInfo u TronikuInfo na Pražské

Info na Pražské

Teď už by pomohl jen semafor. Ale otázka je zda řidič co přehlédne tolik cedulí, je schopen přehlédnout i semafor Smiling

1.1.2 dopravni znaceni


Nerad bych se mylil, ale z vyfotografovanych znacek odpovida TP65, 66 pouze jedna

md

1.1.1 Značení podruhé


Děkuju za fotografie - ta první s popisovanými místy sice moc nesouvisí, ale je jasné, že tam z některých směrů (možná vidím blbě), avízo je. Přesně takovou tabuli jsem měl na mysli. Jestli tam byla i předtím, když jsem třikrát tímhle místem projížděl, už v tuhle chvíli na sto procent nepotvrdím, ale můžu zopakovat, respektive upřesnit, že by bylo dobré, kdyby ve směru (z města) se stopkou, na kterou nejsou řidiči zvyklí, bylo umístěno stejné upozornění na změnu značení, jako je to v opačném směru (do města). Přijde mi, že před tou stopkou od centra opravdu není. Pamatuju se spíš na to, jak jsem dával bacha na přebíhajícího chlapa na červenou přes přechod u základky. Zítra se podívám líp.

Samozřejmě je taky možné, že jsem si nevšiml a je tam všechno od začátku - v tom případě bych se musel omluvit za mystifikaci, ale nějak mám pořád dojem, že tam fakt nebyly - aspoň ten den, kdy řidič renaultu s uraženým předkem (auta) čekal na odtah a ve volných chvílích děkoval směrem k nebi (se hřbitovem v zádech), že mohou napsat článek se zápisem "bez zranění". Bylo by dobré, kdyby šel kolem Mělníčku a napsal k tomu něco. Ovšem jestli stihl mít za jízdy hotové domácí úkoly, to je otázka, na kterou opravdu neumím odpovědět...

1.1.1.2 Hele a ještě


Hele a ještě doplnění k té první. Spousta aut tu ceduli vidí. Je i na Kokořísnké. Ale dělaj jakoby tu nebyla jedou dál a když zjistěj že tam fakt nejde projet tak se nebezpečně otáčej u zeleniny. Plná čára není zeď a bouračka tu bude hned.

 

To jen ukazuje jak je i ten pitomej průtah důležitej. Sad Ale ten příští týden schválej konečně.  

1.1.1.2.1 Změna


Teď jsem tam projížděl a všiml jsem si, že je tam opět změna, respektive úprava značení, které je na fotografiích - nalepili "škrtací" pásky přes statickou značku hlavní silnice (ve směru od cukrovaru do města) - do té doby se tam mlátilo obě označení dohromady, i když zrovna tohle nepovažuju za tak velkou chybu. Proto je možné, že tam předtím velkoformátové cedule opravdu nebyly a vlčí mlhu jsem neměl, ale to je teď fuk...

U cukrovaru lidi opět zastavují, což taky není sice tak nebezpečné, ale je tam tím postrkováním blízko ke zbytečným karambolům - možná by šly obě stopky zabalit hadrem například.

Hergot... že se mě nikdo nezeptal... Eye-wink
 

1.1.1.2.1.2 Hele fakt byli. Opravdu


Hele fakt byli. Opravdu už ten první den ve všech směrech. Ale to je úplně jedno. Spíš je divné že místo aby tam dali značky jen jednou tak se ještě vrací aby tam dali pásku. Laughing out loud

1.1.1.2.1.1 to je legracni


skrtat hlavni silnici, kdyz je hlavni i po uprave.

na stopku by stacilo hodit pytel a bylo by.

1.1.1.1 Jsou i ve směru z centra.


Jsou i ve směru z centra. Už první den když jsem šel z kopce tak jsem koukal jak je tam dali a auta jedou dál aniž by je registrovala. Jsoue ve stejném složení.

Jen já šel od Tesca na Slovany tak jsem si zaběh pro fotku a nechtělo se mi to přecházet ještě na druhou stranu Smiling

1.1.1.1.1 Pardon


Bylo by divný, kdyby ji na jednu stranu nedali, to je fakt. Nejspíš mi odvedl pozornost ten přechod u školy a pak už jsem se jen díval dál dopředu, na křižovatku (a na bouračku). V tom případě se omlouvám lidem, kteří se o to postarali, nevšiml jsem si a křivdil jsem jim.