Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Pokusila se podvést vlastní matku  Šedesátiletá žena navštívila několikrát v době od začátku prosince 2009 do poloviny května 2010 společně s devětatřicetiletým společníkem svou dvaaosmdesátiletou matku, která žije na Mělnicku. Při návštěvách svou matku nepravdivě informovala o tom, že její druhá dcera má velké finanční problémy, díky kterým by mohla stará paní přijít o střechu nad hlavou a přesvědčovala jí o tom, že nejlepší řešení je převést na ní rodinný dům, ve kterém matka bydlí. Ten má dle vyjádření odhadce cenu zhruba 3 200 000,- Kč. Dle následného zjištění policistů tak činila proto, aby se sama dostala z rozsáhlých finančních problémů.

    Důvěřivá paní po několikáté návštěvě na nabídku dcery přistoupila a předložené listiny týkající se převodu nemovitosti bez dalšího studia podepsala. K převodu nakonec nedošlo jen proto, že se o něm dozvěděla druhá dcera a řízení bylo včas zastaveno. S věcí se následně obrátila na Policii ČR.

    Policejní komisař začátkem října 2011 zahájil trestní stíhání povedené dvojice pro trestný čin pokusu podvodu ve spolupachatelství, za který je možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od dvou do osmi let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství