https://www.traditionrolex.com/7

 Od ledna nové typy občanských průkazů | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Od ledna nové typy občanských průkazů

Od 1. ledna 2012 se začnou vydávat nové typy občanských průkazů se strojově čitelnými údaji (nový typ dosud vydávaných občanských průkazů) a občanské průkazy se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem (dále jen e-OP). Občanský průkaz se strojově čitelnými údaji  a s kontaktním elektronickým čipem (e-OP) bude vydávám pouze na základě žádosti občana a po uhrazení správního poplatku. V návaznosti na nový systém přijímání žádostí o nový občanský průkaz budou na oddělení cestovních dokladů a občanských průkazů na MÚ Mělník odstávky – tzn., že se v této době nebudou přijímat  žádné žádosti o vydání dokladů (občanské průkazy a cestovní doklady) ani vydávat již hotové doklady.

Jedná se o následující termíny: 1.listopadu 2011 – celý den, 4.listopadu 2011 – celý den, dále od 17.listopadu 2011  od 6:00 hod do 21. listopadu 2011 do 6:00 hodin. A poslední odstávka bude od 23.prosince 2011 od 16:00 hod do 2. ledna 2012 do 6:00 hod.

Upozornění : žádost o současný typ občanského průkazu lze podat nejpozději do 14. prosince 2011na MÚ Mělník. Na matričních úřadech (Byšice, Liběchov, Lužec nad Vltavou, Mšeno, Řepín, Vysoká) budete moci žádost podat nejpozději do 30. listopadu 2011, po těchto datech již nebudou žádosti přijímány. Nejzazší termín pro podání žádosti o vydání e-pasu je 19. prosinec 2011.

Další důležité informace:

  • od 1. ledna 2012 se nebudou do cestovních dokladů zapisovat tituly
  • od 1. ledna 2012 lze vydat občanský průkaz na žádost i občanovi mladšímu 15 let – za správní poplatek
  • od 1. ledna 2012 nebudou žádosti o nový občanský průkaz přijímat matričních úřady
  • V současné době mohou občané zažádat o nový občanský průkaz na matričních úřadech a tam si také nový občanský průkaz vyzvednout. To již od 1.1.2012 nebude možné. Občané se budou muset osobně dostavit na příslušný úřad, ve správním obvodu obce s rozšířenou působností je to MÚ Mělník. V některých případech (LDN, domovy důchodců, věznice atd.) se budou používat mobilní pracoviště.
  • Nové typy občanských průkazů se budou zhotovovat ve stávajících kabinkách, ve kterých se pořizují i cestovní doklady. Z tohoto důvodu budou pracoviště, na kterých se v současné době zhotovují cestovní doklady hardwarově i softwarově upravena tak, aby bylo možné vyřizovat jak cestovní doklad, tak občanský průkaz.

PhDr.Květa Mrázová, vedoucí odboru dopravních a správních agendMěsto - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7