Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Výsledek soutěže drabble

Městská knihovna, Husova 40 – 41, 276 01 Mělník, tel.: 315 622 783
e-mail:[email protected]

Drabble má vítěze

V březnu vyhlásila Městská knihovna Mělník literární soutěž ve stylu drabble pro děti od 11 let.
Drabble je povídka, která je napsaná na základě 3 nebo 5 předem zadaných slovních výrazů. Délka povídky by měla být 100 slov (v našem případě jsme tolerovali + nebo – 5 slov) a musí v ní být použita všechna slova ze zadaného řetězce. Naši spisovatelé měli na výběr ze tří skupin slov: slon, hůlka, židle, kouzlo, zvonec nebo plot, strom, papír, víčko, poznání  nebo krabice, tužka, kniha, pes, záclona.
Do soutěže přišlo celkem 29 příspěvků ze 7 měst (Mělník, Praha, Cheb, Rapotín, Kunín, Písek, Třinec). Z Písku a z Kunína přišlo několik příspěvků a posílaly je paní učitelky ze základních škol. Prý to zkoušela celá třída. Úplně stoprocentně vyhovělo podmínkám soutěže 8 povídek, ale všech 29 bylo zajímavých, nápaditých a vtipných. Hodnocení tedy bylo dost obtížné, ale nakonec jsme zvolili.
Nejlepší povídku podle naší knihovnické poroty napsala Veronika Háková z Chebu. Její práci můžete posoudit sami. Veronice blahopřejeme a všem ostatním účastníkům a paním učitelkám děkujeme za  spolupráci.

Drabble na téma …

(krabice, tužka, kniha, pes, záclona)

Pro práci potřebuji klid. To je přece jasné. Na začátku si tedy v pokoji vytvořím odpovídající atmosféru. Zatáhnu záclonu – na jediném okně, které tu je, stáhnu topení a předzásobím se nějakým zobáním.

Hotovo.

Ještě zbývá vypudit psa, který je sice velice přítulný, ale momentálně tak trochu překáží. No co, kdo se má soustředit s nosem plným chlupů?

Krabice od Zlatých Esíček se ledabyle povaluje na zemi. Prázdná. Obsah už posloužil svému účelu. Potom ji uklidím. Potom. Teď nesmím ztratit myšlenku.

Vztekle mrsknu tužkou o zem. Sakra. Takhle tu slohovku nikdy nedopíšu. Nemám ani začátek.

Klid.

Znova.

Má nejmilejší kniha ...

     Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka Městské knihovny MělníkMěsto - z radnice