Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Tři dny s Městskou policií Mělník

pátek 14.10. – neděle 16.10.2011

Městská policie Mělník ve výše uvedených dnech  obdržela celkem 57 oznámení občanů s žádostí o pomoc na tísňovou linku 156.
Ve 34  případech musela MP provést výjezd s následným opatřením v terénu.
Dále hlídka vyjížděla celkem k 7 případům signalizace poplachů na objektech PCO. Zároveň  byla zajišťována i další běžná kontrolní činnost jak v denních, tak nočních hodinách. Níže je uveden popis některých z výjezdů

•    Dne 14.10.2011  v 11:08 hodin oznámil na linku 156 muž, že v ul. Čertovská chodí dva muži a nosí plechy od  bývalého mlýna. Jak strážníci na místě zjistili, muži  plechy odcizili z haly  na  pozemku  Českých přístavů – po překonání dvou plotů a násilného vylomení plechu na hale. Celý případ si převzala P ČR.
          
•    Dne  14.10.2011 ve  20:29 hodin  strážníci řešili partnerský konflikt v ulici Klidná. Po příjezdu strážníků ohrožená žena sdělila, že její bývalý partner se zde již nenachází, ale že zde byl, vulgárně  ji urážel,  vyhrožoval a házel kameny  do oken. Bylo zjištěno, že okno v  prvním  patře  je rozbité a také je poškozený plot. Ve 20:42 hodin hlídka MP  zaznamenala   v ul. Klidná osobní motorové vozidlo, kde se nacházel muž, bývalý přítel ohrožené ženy. Jmenovaný  uvedl,  že  zde dnes skutečně byl, že si potřeboval s dotyčnou něco vyřídit. Hlídka  MP o celé věci informovala OO P ČR, která si případ převzala.

•    Dne 14.10. 2011 v 19:32 hodin oznámila zdravotní sestra z příjmové ambulance  NsP Mělník,  že v  ordinaci mají  psychicky narušenou  ženu, která tu napadá personál.  Po příjezdu na místo strážníci museli zakročit proti ženě, která  kladla odpor  zdravotnickému personálu. Musela jí být nasazena pouta. Ošetřující  lékař  rozhodl o hospitalizaci v psychiatrické léčebně v Horních  Beřkovicích. Byla přivolána hlídka OO P ČR Mělník, aby provedla  asistenci  jmenované do léčebny.

•    Dne 15.10.2011 v  7:36 hodin operační MP spatřila na kamerovým systému dva muže, kteří byli zjevně pod vlivem  alkoholu či  jiné návykové  látky a nasedli do osobního vozidla. Jeden z nich usedl na místo řidiče.  Strážníci vozidlo dostihli v ulici kpt.Jaroše. Muž za volantem nadýchal 1,48  promile.  Celou věc si převzala hlídka P ČR.                                                             

•    Dne 15.10.2011 v 9:43 hodin oznámila na linku 156 žena, že v  penzionu GAMA  v ul. Pražská se ve 2. patře  opět  hádají manželé. Tito zřejmě po sobě něco hází. Hlídka MP hned vyrazila na místo.Žena sdělila, že  její  manžel  opakovaně  nechodí  domů, vydělané peníze utrácí nebo půjčuje a jeho pomoc v péči o děti je  zanedbatelná.  Dále uvedla, že některé názorové neshody jsou řešeny  i fyzickým napadáním. Vzhledem k tomu, že neshodám v  rodině jsou vždy ( i v tomto případě ) přítomny malé děti, bude celá věc postoupena k projednání odboru sociálních věcí.
 
•    Dne 15.10.2011 v 15:45 hodin operační  městské policie spatřila na kamerovém systému zastavené nákladní vozidlo TIR  na  křižovatce ulic Mladoboleslavská - Nemocniční. Zřejmě porucha.  Hlídka  na místě  zjistila, že  již probíhá  oprava.  Do  ukončení  a  odjezdu usměrňovala dopravu.                                                     
•    Dne  15.10.2011  v 19:00 hodin požádal operační PČR o nastavení kamer na okolí obchodního domu Tesco.  Mají oznámení, že matka nechala dvě děti v parku Na Podolí a nemůže je najít. Jednalo  se o  děti narozené  v roce  2001 a  2005. Jedno z dětí zná  cestu   domů. Celá  věc byla  předána hlídce  MP, operační se  telefonicky  spojila  s matkou dětí, která  sdělila, že děti jsou již v pořádku doma.

•    Dne 16.10.2011  v 01:16 hodin byla na kamerovém systému spatřena osamocená dívka na aut. nádraží,  která opakovaně chodila  k  telefonu. Strážníci v místě provedli kontrolu a zjistili, že dívka čeká na odvoz.

•    Dne 16.10.2011 v 9:17 hodin řešili strážníci krádež v jednom mělnickém supermarketu – muž odcizil  šampóny na vlasy v celkové hodnotě 1 400 Kč, které si dal do batohu a prošel pokladnou bez placení. Vzhledem k tomu, že šlo o osobu zájmovou pro P ČR, byl muž předán dozorčí službě na OO PČR Mělník  k  provedení dalších úkonů.  
 
•    Dne 16.10.2011 v  11:16 hodin si stěžoval muž na nepořádek,  hluk  a  štěkající  psy  od   sousedů ( cvičiště psů ). Toho dne měli psi zkoušky, jinak v místě k žádnému hluku  nedocházelo. Věc bude postoupena k projednání příslušnému odboru MÚ Mělník.                                                                  
 
•    Dne 16.10.2011  ve 12:55 hodin oznámil muž, že v parku u autobusového nádraží  u   
rybníčku  leží muž.  Hlídka MP  na místě  muže probrala  a vykázala  z   místa.      
                                                             
•    Dne 16.10.2011 v 19:18  hodin strážníci řešili krádež v supermarketu – muž odcizil bonbony za 22,90 Kč.  Dostal blokovou pokutu ve výši 500 Kč.
 

  Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie Mělník
 Město - z radnice