https://www.traditionrolex.com/7

 Mělnická radnice chce letos výrazně zlepšit vánoční trhy | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělnická radnice chce letos výrazně zlepšit vánoční trhy

zdroj: ČTK, rubrika: Události

Mělnická radnice chce letos výrazně zlepšit úroveň tradičních vánočních trhů. Na rozdíl od předchozích let by zde prodejci měli nabízet především řemeslné výrobky a vánoční sortiment, zatímco v předchozích letech na trzích převládalo čistě komerční zboží. Atmosféru trhů by měly zlepšit i nové dřevěné stánky a různá kulturní vystoupení. ČTK to řekl starosta Miroslav Neumann.
Radnice se neúspěšně potýká se špatnou úrovní trhů již několik let. Loni se pokusila o změnu tím, že převzala jejich režii od soukromého provozovatele. Také zkrátila dobu konání trhů, které se dříve konaly po celou dobu adventu, asi na dva týdny. Již loni vedení města připustilo, že ani tento pokus se neosvědčil a kvalita trhů se nezlepšila.
Také letos radnice počítá s tím, že trhy se budou konat jen po dobu asi 14 dní před Vánocemi a pokaždé od 13.00 do 20.00. Nechá na místě zabudovat pódium, na kterém budou moci vystupovat mělnické hudební či folklorní skupiny. Ze zisku letošního vinobraní také zastupitelé rozhodli koupit 15 dřevěných stánků v jednotné úpravě, na které radnice vypsala výběrové řízení.
Podle Neumanna by letošní trhy měly spíše navozovat náladu adventního setkání. I proto zde bude i velký stan, ve kterém si budou moci lidé koupit například grog či svařené víno, a pobýt tak na nich i v případě venkovní nepohody.

---
Námět do diskuse: Kdy a kde nakupujete vánoční dárky? Máte rádi Vánoce? Slavíte Advent?Ostatní

https://www.traditionrolex.com/7