https://www.traditionrolex.com/7

 V neděli do cukrárny? | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

V neděli do cukrárny?

Dortík

Dnes bylo opravdu hezké počasí, spoustu lidí napadlo, vyrazit na procházku. A kde končívají procházky důchodců a zamilovaných dvojic? No v cukrárně nad dortíčkem, že?

Jenže na Mělníku v centru to není až tak jednoduché. Když  nedoběhnete z poobědové procházky do města dřív, než v cca půl čtvrté, máte docela smůlu. Dortíčky už jaksi nejsou. Jasně, chápu, že cukráři nemůžou odebírat hafo moc zákusků, protože když jim to zbyde, co s tím?

Jenže problém byl jinde. První docela hezká cukrárna je v pasáži Koruna na nám. Míru. Před cukrárnou velká cedule s nápisem DNES OTEVŘENO DO 17:00. A co to znamenalo? Že když jsme ve třičtvrtě na čtyři otevřeli dveře, sladký vzduch prořízl velmi nepříjemný hlas. " Mládeži já už ale zavírám!"

My: " Proč? Máte tady napsáno otevřeno do pěti."

Cukrářka: " No já už ale zavíráááám!"

No dobrá, napoprvé jsme nepochodili. Nevadí, dáme si kafíčko a dortíček v kavárně v Muzeu. Otevíráme dveře o 10 minut později a koukáme do boxu se zákusky. A ten.. je prázdný. Prostě nic. V nabídce jsou sušenky a perník. No, v obchodě si to můžu koupit za polovinu a zas tak úchvatně inspirativní prostředí tam neměli. Takže podruhé nashledanou.

Poslední pokus - a hezká nálada po procházce je v čudu. Proč? Ve  Svatováclavské je cukrárna, možná spíš pro turisty, řekla bych. Dát si dortík na stojáka, nebo se vmáčknout mezi turisty ke dvěma ulepeným politým stolečkům?

Raděj nic.

Tak já nevím no, je to docela škoda.. nebo ostuda?Ostatní

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele raist

1 pro mlsne jazycky


A co zkusit nejakou hospudku? Kde se medovnik, palacinka nebo i pohar najde... lec chapu, cukrarna je cukrarna, ma to sve odpoledni kouzlo. No sami si za to pani podnikatele muzou : (

Btw: Co si tu rict, podelit se o to, na jakou zajimavou dobrotu jste v jake melnicke hospudce/cukrarne/kavarne narazili? : )

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1 do Věže!


do Věže chodíme na vafličky Smiling)


https://www.traditionrolex.com/7