Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Dopravní nehody za měsíc záříBěhem uplynulého měsíce se v  našem regionu stalo celkem třiadevadesát   dopravních nehod. Loňský rok to bylo 122 dopravních nehod  a rok předtím 108 nehod. Tedy tendence klesající. Při dopravních nehodách za měsíc září bylo lehce zraněno dvacet osob. Devět osob bylo zraněno těžce a nedošlo k žádnému úmrtí v této souvislosti. V roce 2009 došlo k jednomu úmrtí a v roce 2010 dokonce ke třem úmrtí za stejné období. Celková škoda se na poškozených vozidlech a ostatním (stromy, svodidla, ….)  vyčíslila na částku 5.581.300,- Kč. Znova pro zajímavost. V roce 2010 byla za stejné období způsobená částka na vozidlech ve výši cca 11.667.700,- Kč. Rozdíl je více než markantní. Předešlý rok to bylo okolo devíti milionům korun.

V pěti případech bylo u řidičů vozidel zjištěno požití alkoholických nápojů, dvanáckrát řidiči porušili předepsanou rychlost v daných úsecích a došlo ke střetu s jiným vozidlem. Celkem čtrnáctkrát byla dopravní nehoda zaviněna nedáním přednosti v jízdě. Policisté ze služby dopravních nehod tento měsíc vyjížděli k čtrnácti případům, kde došlo ke střetu s lesní zvěří. K nejvíce střetům a pomuchlaným plechům docházelo tento měsíc na silnicích I. tříd a místních komunikacích. 

Je patrné, že počet dopravních nehod má poslední dobou tendenci opravdu klesající. Policisté z Územního odboru PČR Mělník jsou rádi, že ani při jedné dopravní nehodě nedošlo k  úmrtí. A pevně věří, že takto to zůstane i nadále. Slunečné dny ubyly a stále častěji se setkáváme s mlhy, deštivými dny, vlhkými silnicemi a v posledních dnech i ranními mrazíky.  Policisté z Územního odboru PČR Mělník tedy upozorňují řidiče, aby upoutali větší pozornost k řízení a přizpůsobili svou jízdu povětrnostním podmínkám a stavu vozovek. Uvedli svá vozidla do pořádku a byla připravena na zimní období. První listopad se blíží a výměna pneumatik letní za zimní už je téměř na pořadu dne.

 

 

                                                                                              nprap. Jana ŽáčkováZpravodajství