Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Upozornění pro senioryV poslední době zaznamenaly složky Policie ČR v rámci celé republiky několik případů, při kterých se neznámí pachatelé snažili lstí vylákat finanční prostředky ze starších spoluobčanů. Případy mají vždy takřka stejný scénář. Seniorovi zazvoní doma telefon a v něm se ozve někdo, kdo se vydává za rodinného příslušníka nebo osobu rodině blízkou. Následuje žádost o zapůjčení finančních prostředků a to pod různými legendami.

Někteří senioři poté skutečně osobě, která je po dohodě navštíví, peníze vydají. Následuje zjištění, že se jednalo o podvodníka a případ končí v rukou policistů. Je pravděpodobné, že podobní podvodníci zkusí své „štěstí“ i v našem regionu. Proto by policisté z územního odboru Policie ČR Mělník chtěli opět upozornit zejména starší spoluobčany a jejich rodinné příslušníky na rizika spojená s podobnou protiprávní trestnou činností. Může například dojít k tomu, že podvodník, který se pod lživou záminkou dostane do obydlí seniora a zde poté nezíská finanční hotovost dobrovolně, svou oběť fyzicky napadne.

Obezřetnost při jednání s cizími lidmi se více než vyplácí. V případě, že jste např. telefonicky kontaktování neznámou osobou, ověřte si nejprve, zda se skutečně jedná o toho, za koho se vydává. Všímejte si svého okolí a v okamžiku, kdy se v něm pohybují osoby podezřelé, obraťte se na policisty nebo městské strážníky.

Územní odbor Policie ČR
MělníkZpravodajství