Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Zřejmě sportovní fanoušekBěhem června letošního roku  na Mělníku v ulici Blahoslavova, se neznámý pachatel vloupal do objektu na hřišti Pšovka. Při tomto pachatel poškodil vstupní dveře a vnikl dovnitř. Po prohledání objektu odstranil kovovou petlici od dřevěné skříňky, ve které byly uloženy peníze a cigarety. Tyto následně odcizil. Svým jednáním tak způsobil škodu ve výši cca 25.000,- Kč.  V dalších měsících bylo do stejných prostor uskutečněno neznámým pachatelem několik dalších vloupání. Podobnou krádež  finanční hotovosti, řešili policisté i v obci Hořín, kde došlo k vloupání do fotbalových kabin. Celková škoda, kterou na místě po sobě pachatel zanechal byla  vyčíslena ze všech případů na částku cca 80.300,- Kč.

Další vloupání, tentokrát do tenisových kurtů, se stalo 25. řijna 2011. Krátce před třetí hodinou ranní vyjížděli policisté do ulice Pražská, na Mělníku, kde se nachází oplocený areál tenisových kurtů. Zde krátce po třetí hodině zadrželi pachatele, který se do uvedených prostor vloupal. Vytvořeným otvorem v pletivu vlezl na pozemek, vykopl vstupní dveře do areálu, prošel budovu a nakonec odcizil sportovní tašku zn. Babolat, uskladněné nealkoholické nápoje, cigarety, několik lahví alkoholu a balíčků kávy. Nestačil si však již nic odnést. Byl na místě zadržen.

Škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla majitelem následně vyčíslena na částku cca 7.000,- Kč.

Policisté muže eskortovali na služebnu, kde byl se souhlasem státního zástupce umístěn do policejní cely. Na základě zjištěných stop ze všech výše uvedených vloupání, včetně toho posledního a výslechu zadrženého bylo zjištěno, že třiatřicetiletý muž z Mělnicka je pachatelem všech těchto skutků. Případ si převzali policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování z oddělení obecné kriminality a muži předali usnesení o zahájení trestního stíhání pro krádeže a poškození cizí věci. V současné době muž čeká v policejní cele na soud, který by měl ještě dnešního dne v odpoledních hodinách rozhodnout o jeho dalším osudu.Zpravodajství