Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Včerejší nehoda na novém mostě


Vážná a velká dopravní nehoda se stala krátce po poledni, na silnici I/16, na Mělníku, nový most přes řeku, před prvním kruhovým objezdem.

K dopravní nehodě došlo mezi nákladním automobilem MAN s návěsem, který řídil jednatřicetiletý muž z Litoměřicka a nákladním vozidlem AVIA 75-N, kterou řídil čtyřiatřicetiletý muž a společně s ním cestoval ve vozidle i o rok starší muž, oba z Mělnicka a třetím NA IVECO s návěsem, které řídil devětadvacetiletý muž z Ostravska.

Řidič vozidla MAN jel ve směru od obce Slaný – Nová Ves na Mělník, po silnici č. I/16. Na rovném úseku v prostoru nového mostu nepřizpůsobil rychlost jízdy hustotě provozu  a povětrnostním podmínkám, neboť již delší dobu vydatně a nepřetržitě pršelo. V důsledku toho nestačil dobrzdit své vozidlo v okamžiku, kdy před ním jedoucí NA AVIA začala brzdit z důvodu blížení se kruhového objezdu a kolony vozidel. Následně došlo ke střetu přední části MAN a zadní části AVA, kdy tímto nárazem bylo NA AVIA odhozeno jeho přední částí do protisměru a došlo k dalšímu střetu s právě jedoucím vozidlem IVECO . I přesto, že se řidič NA IVECO snažil střetu vyhnout, k nehodě přesto došlo a NA IVECO ještě v důsledku toho nabouralo do svodidel u kraje vozovky.

Při nehodě došlo k těžkému zranění řidiče a spolujezdce z NA AVIA a k lehkému zranění řidiče NA IVECO. Na místo přivolaný lékař z RZP ošetřil zraněné a následně tyto byli transportováni: Spolujezdec do Vojenské nemocnice ve Střešovicích, řidič NA AVIA byl letecky převezen do nemocnice na Vinohradech a řidič NA IVECO do nemocnice na Mělník. Orientační dechová zkouška u řidiče MAN A IVECO byla negativní, u řidiče AVIA byl nařízen odběr krve, neboť pro utrpěná zranění nebyl schopen orientační dechové zkoušky.

Škoda na vozidlech NA AVIA cca 100.000,- Kč, NA MAN 20.000,- Kč a NA IVECO 350.000,- Kč. Na zboží v NA IVECO vznikla škoda 5.000,- Kč.  Na svodidlech cca 10.000,- Kč.

Provoz na komunikaci byl odkloněn a veden přes obce Brozánky ve směru na Hořín. Úplný průjezd přes nový most se podařilo až po 17:00 hodině.

 Zpravodajství