Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Uplynulé tři dny na našich silnicíchPolicisté územního odboru Policie ČR Mělník se během uplynulého prodlouženého víkendu věnovali mimo svých ostatních povinností i dohledu nad silničním provozem na silnicích našeho regionu. Jejich snaha nebyla marná, opět se podařilo odhalit několik řidičů, kteří nerespektují zákonné normy a vystavují se tak následnému trestnímu řízení.

Mezi poměrně časté prohřešky patří i případy, kdy řidiči dosáhnou hranice dvanácti trestných bodů za přestupky v dopravě a přesto, že by od té doby neměli usednout za volant, nadále vesele šoférují. Mezi tyto hříšníky patří i pětašedesátiletá žena z Mělnicka, kterou v Úžicích, dne 30. října 2011, dopoledne, kontrolovala hlídka policistů z obvodního oddělení ve Vojkovicích, za volantem osobního vozidla Opel Astra. Správní orgán rozhodl o blokaci jejího řidičského oprávnění z důvodu dosažení maximální hranice trestných bodů v polovině tohoto měsíce a řidička si tohoto faktu byla plně vědoma. Policisté následně ženě sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až a tři léta.

Další kapitolou jsou řidiči, kteří si před jízdou neodpustí požití alkoholických nápojů. Tři takové odhalily silniční kontroly na Mělnicku i během uplynulých tří dnů. Hlídka policistů z místního obvodního oddělení kontrolovala dne 28. října 2011, v Kralupech nad Vltavou, osobní motorové vozidlo Škoda Favorit, které řídil dvaačtyřicetiletý muž z Mělnicka. Během kontroly se muž podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila naměřenou pozitivní hodnotou 1,50 promile alkoholu v dechu.

Dne 29. října 2011, před šestnáctou hodinou, kontrolovali policisté z Lužce nad Vltavou v obci Býkev osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, které řídil jednačtyřicetiletý cizinec. U něho byla dechovou zkouškou naměřena hladina 1,45 promile alkoholu v dechu a muž se navíc policistům přiznal, že není vlastníkem žádného řidičského oprávnění.

Následujícího dne, po druhé hodině ranní, chtěli mělničtí dopravní policisté zkontrolovat na Mělníku osobní motorové vozidlo VW Passat. Řidič vozu však na jejich znamení k zastavení dané dle zákona nereagoval, hlídku objel a pokračoval dále směrem na Prahu. Policisté vůz pronásledovali a napodruhé se jim automobil podařilo zastavit v katastru obce Kly. Zjistili, že za volantem sedí sedmatřicetiletá žena. Poté, co předložila policistům doklady potřebné k řízení motorového vozidla, se podrobila dechové zkoušce. V jejím případě byla naměřena hodnota 1,21 promile alkoholu v dechu.

Všem třem výše uvedeným řidičům bylo policisty sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Zpravodajství