Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Havaroval opilý    Začátkem října 2011 vyšetřovali policisté z územního odboru Policie ČR Mělník havárii osobního vozidla Škoda Felicia, ke které došlo nedaleko obce Kozomín. Při havárii se osmnáctiletý řidič vozidla se svým automobilem ocitl mimo komunikaci. Při vyšetřování události policisté záhy zjistili, proč se tak stalo. Mladík se podrobil orientační dechové zkoušce, která naměřila pozitivní hodnotu 1,90 promile alkoholu v dechu. Další lustrací bylo zjištěno, že za volant usedl v době, kdy mu byl uložen zákaz řízení všech motorových vozidel platný od poloviny července 2011.

     Policisté muži sdělili dne 31. října 2011 podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

    Podobně se vedlo i jednasedmdesátiletému řidiči, který dne 31. října letošního roku v Neratovicích na parkovišti, při couvání, narazil svým osobním vozidlem Škoda Favorit do zaparkovaného motocyklu Honda. Při vyšetřování tohoto incidentu bylo policisty zjištěno, že muž má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel, který skončí na konci ledna roku 2012.

    I v tomto případě bylo řidiči sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

    Obě trestní řízení jsou nadále vedena na svobodě.Zpravodajství