Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Začíná období honů     Nadcházející zimní měsíce, počínaje listopadem, jsou zaznamenány pro mnohé muže, ale i ženy, jako období plné naháněk a honů.  Policisté proto již nyní v rámci prevence upozorňují lesní „nimrody“, aby si včas dali do pořádku všechny potřebné doklady i zbraně, které potřebují a nosí v rámci svého koníčku, popř. povolání.   

     Stejně jako každý rok, i letos budou probíhat akce, při kterých bude kontrolováno dodržování ustanovení zákona o zbraních a zákona o myslivosti na mysliveckých honech.  Letos však nebudou chodit policistky jednotlivých Územních odborů, jak na to byli zvyklý členové mysliveckých sdružení v jednotlivých okresech,  ale tyto kontroly budou provádět pracovníci Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, z oddělení dohledu a dozoru. Tato sekce sídlí v Praze 8 – Karlín. Tito od letošního roku budou „trápit“ mnohé účastníky honů.

     Kontrolovat se samozřejmě budou zbrojní průkazy, tak i k tomu náležející zbraně, které myslivci mají v době honů při sobě. Vyjímkou nebude ani kontrola loveckých lístků, průkazů zbraně, povinného zákonného pojištění a samozřejmě i provedení dechové zkoušky.

   Vzhledem k tomu, že doposud nebyl v rámci probíhaných kontrol zjištěn žádný vážnější prohřešek, policisté věří, že ani letošek nebude vyjímkou a myslivci své „věci“ budou mít v pořádku a povinnosti, které náleží jejich povolání i koníčku nebudou brát na lehkou vánu a přistupovat  k nim budou zodpovědně.

 

                                                                                              nprap. Jana ŽáčkováZpravodajství