Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Na svobodě se mu asi nelíbilo



    Čtyřiadvacetiletý muž z Mělnicka opustil zhruba před čtrnácti dny brány věznice, kde si odpykával trest za svou předchozí trestnou činnost. Pobyt na svobodě muže pravděpodobně příliš nelákal, neboť již několik dnů po propuštění se opět dopustil hned několika trestných činů.

    Dne 24. října 2011, ve večerních hodinách, projížděl na neosvětleném jízdním kole ulicí U stadionu, v Neratovicích. Přitom došlo k drobné kolizi s protijedoucím osobním automobilem Škoda Octavia. Následoval výbuch vzteku, při kterém muž několikrát hodil kolo na automobil, přičemž poškodil karoserii a přední okno. Majiteli vozu způsobil škodu ve výši cca 15 000,-Kč.

    Následujícího dne si ve stánku s rychlým občerstvením, v Neratovicích, objednal jídlo. S placením se však neobtěžoval. Po přípravě pokrmu rychlým pohybem přes výdejní okénko stánku toto odcizil a z místa utekl. Zde byla způsobena škoda ve výši přesahující částku 100,- Kč.

     Téhož dne ještě využil chvilkové nepozornosti třicetileté ženy, v nehtovém studiu, v Neratovicích a v nestřeženém okamžiku jí odcizil volně odloženou peněženku s doklady a platební kartou. Ženě tak způsobil škodu ve výši cca 3 500,- Kč.

     K poslednímu skutku došlo 26. října 2011, v odpoledních hodinách, na nám. Republiky, v Neratovicích, kde muž vytrhl z ruky nezletilé dívce stokorunovou bankovku, strčil do poškozené a z místa utekl. Ke zranění dívky naštěstí nedošlo.

     Dne 31. října 2011 byl recidivista na základě souhlasu státního zástupce policisty zadržen a umístěn do policejní cely. Následně bylo policejním komisařem služby kriminální policie a vyšetřování, územního odboru Policie ČR Mělník zahájeno jeho trestní stíhání pro trestné činy krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, ze které je v jeho případě možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Muž v rukou policistů vyčká až do případného rozhodnutí o jeho umístění do vazební věznice, o kterém se rozhodne v nejbližší době.



Zpravodajství