Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Policisté muže stíhají za tři trestné činy  Jednadvacetiletý muž z Mělnicka spáchal v době od desátého do devatenáctého září letošního roku na Mělnicku tři majetkové trestné činy. Svým jednáním způsobil poškozeným celkovou škodu ve výši cca 42 000,- Kč. V uplynulých dnech policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování, územního odboru, Policie ČR, Mělník muži sdělil podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

    Dle zjištění policistů muž nejprve dne 10. září 2011, v odpoledních hodinách, vnikl na pozemek rodinného domu v Libiši a zde následně odstranil z objektu pět metrů měděného okapového svodu, jeden kus měděného kolena svodu a jeden držák svodu. Uvedené věci následně odcizil. Způsobenou škodu odhadl majitel nemovitosti na částku 3 500,- Kč.

    Několik dnů poté muž poškodil dva kusy zámků mříže a vstupní dveře u prodejny smíšeného zboží v Jestřebicích. Z obchodu následně odnesl věci v hodnotě přesahující 18 000,- Kč. Další škodu ve výši cca 4 000,- Kč způsobil na poškozených dveřích a zámcích.

    Dne 19. září 2011, ve večerních hodinách, vnikl podezřelý v zahrádkářské kolonii na Mělníku, na oplocenou parcelu a zde poškodil dveře zahradního domku, ze kterého následně odcizil vybavení. Zde se celková škoda vyšplhala na částku zhruba 16 000,- Kč.Zpravodajství