Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Podzimní měsíc na našich silnicích     Během měsíce řijna, se v  našem regionu stalo celkem třiasedmdesát dopravních nehod. Při dopravních nehodách za uplynulý měsíc bylo lehce zraněno čtrnáct osob. Šest bylo zraněno těžce a bohužel došlo k jednomu úmrtí v této souvislosti.  Stejnou bilanci úmrtnosti při dopravních nehodách má i rok 2010 a 2009. V loňském roce však lehkých zranění bylo o polovinu méně než letos v daném měsíci. Co se týká způsobené škody, tak částka se vyšplhala až na 6.938.000,- Kč a to včetně ostatní škody (stromy, svodidla, ….) . V minulých letech nejsou rozdíly tak velké, částky jsou nižší asi o půl milionů korun českých.

     Ve třech případech bylo u řidičů vozidel zjištěno požití alkoholických nápojů, desetkrát řidiči porušili předepsanou rychlost v daných úsecích a došlo ke střetu s jiným vozidlem. Jen třináct řidičů nedalo přednost jinému vozidlu. Policisté ze služby dopravních nehod tento měsíc vyjížděli k jedenácti případům, kde došlo ke střetu s lesní zvěří. V tyto podzimní dny jsou nehody se zvěří stále častější. Stejnou situaci můžeme sledovat i na jaře. K nejvíce střetům a pomuchlaným plechům docházelo tento měsíc na silnicích I. tříd a místních komunikacích a to 20:20.

    V tento měsíc si tendence dopravních nehod drží spíše podobnou úroveň jako v minulých letech.  Policisté z Územního odboru PČR Mělník bohužel zaevidovali jedno úmrtí a pevně doufají, tato smutná statistika nebude v příštích měsících větší. Slunečné dny totiž budou stále více velkou vzácností a pošmurné, zatažené, sychravé a deštivé dny naopak na denním pořádku. Policisté z Územního odboru PČR Mělník tedy upozorňují řidiče, aby upoutali větší pozornost k řízení a přizpůsobili svou jízdu povětrnostním podmínkám a stavu vozovek. Nemá cenu riskovat a být za každou cenu všude první. Uvedli svá vozidla do pořádku, aby byla připravena na zimní období.

 

                                                                                  nprap. Jana ŽáčkováZpravodajství