Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Muzeum M

Víkend na silnicích našeho regionu    K vážnější dopravní nehodě došlo dne 5. listopadu 2011, krátce po půlnoci, v katastru obce Lhota. Zde došlo ke střetu osobního automobilu Fiat Brava, které řídil sedmadvacetiletý muž a společně s ním ve vozidle cestoval ještě dvaatřicetiletý a osmnáctiletý muž, všichni tři z Mělnicka, a dopravním značením – „Dej přednost protijedoucím vozidlům“ a „Zákaz vjezdu vozidel nad 5 tun“, které byly umístěny u betonového mostku.

    K nehodě došlo tak, že řidič vozidla jel po silnici č. III/24417, ve směru od obce Dřísy na obec Lhota. Za mírnou pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení a se svým vozidlem vyjel ve smyku na pravou krajnici a dále pokračoval ve směru k betonovému mostu. Zde došlo ke střetu s dopravním značením a vozidlo následně sjelo do potoka, kde narazilo přední částí do protějšího svahu.

    Na místo byla přivolána RZS, neboť zde došlo ke třem zraněním. Řidič vozidla a dvaatřicetiletý spolujezdec, utrpěli dle přítomného lékaře lehká zranění, oba byli převezeni k dalšímu ošetření do FN na Bulovce. Třetí muž ve vozidle utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice Na Vinohradech.

    Řidič vozidla se na místě podrobil orientační dechové zkoušce, při které nadýchal 1,96 promile alkoholu v dechu. Policisté i přesto požádali lékaře o odběr krve. Škoda byla předběžně vyčíslena na vozidle cca 50.000,- Kč,  a na dopravním značení cca 10.000,- Kč.

    U další dopravní nehody se jednalo o střet se zvěří. Zde v katastru Mělnické Vtelno, dne 4. listopadu 2011, v podvečerních hodinách, došlo ke střetu mezi osobním vozidlem Ford Fusion a lesní zvěří. Devětapadesátiletý řidič z Mělnicka, jel se svým rok starým vozidlem po silnici I. třídy ve směru od Mělnického Vtelna na obce Byšice. Zde na rovném úseku mu z levé strany vběhla na krátkou vzdálenost do jízdní dráhy zvěř – divoké prase a došlo ke střetu přední části vozidla a zvířete.

    Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku cca 40.000,- Kč. Zvěř byla dle slov řidiče poraněna. Z místa divoké prase odběhlo pryč. Dechová zkouška u řidiče dopadla s negativním výsledkem. Zraněn řidič nebyl.

     Obě dopravní nehody mělničtí dopravní policisté nadále prošetřují.Zpravodajství