Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Krást nepřestali     Dne 4. listopadu 2011, v půl jedné odpoledne vstoupil do prodejny obchodního domu na Mělníku, ulice Mladoboleslavská, muž, který se přesunul do oddělení s uzeninami. Zde z regálu vzal moravské uzené a libové párky a strčil si uvedené zboží do kapes. Poté takto prošel přes pokladní zónu, aniž se obtěžoval se zaplacením. Jeho počínání si však všimla ostraha objektu, která muže u východu zastavila a požádala o předložení věcí z kapes. Muž toto učinil. Na místo se dostavila hlídka z obvodního oddělení Mělník, která muže převezla na služebnu. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 122,- Kč. Jindy by se uvedená věc vyřešila na místě udělením blokové pokuty. Policisté na základě provedené lustrace v evidencích PČR zjistili, že devětapadesátiletý muž z Mělnicka, byl již v posledních třech letech za obdobný skutek potrestán a v jeho případě se tedy jedná o recidivu. Poslední jeho případ nabyl právní moci v říjnu 2010.

      Policisté proto muži sdělili podezření z trestného činu krádeže, za který mu lze nyní uložit trest odnětí svobody až na tři roky.

     Dne 5. listopadu 2011, krátce po otevření téže obchodního domu, jako v prvním případě, přišel „nakupovat“ mladý muž, který měl očividně rád sladké a nehodlal za ně platit. U cukrovinek si vzal z regálu 8 kusů čokolád Milka a strčil si je pod bundu. Pak klidně prošel pokladní zónou a až pracovníci bezpečnostní služby muže zadrželi u východu. Muž po příjezdu hlídky z obvodního oddělení Mělník vyndal zpod bundy všechnu odcizenou čokoládu a poté hlídku následoval na služebnu. Svým činem způsobil škodu ve výši 184,- Kč. Ovšem stejně jako u prvního případu, i zde byl třiadvacetiletý mladík již za krádež souzen a potrestán a to v uplynulých třech letech. Naposledy v listopadu loňského roku.

     Z rukou policistů si převzal sdělení podezření za stejný skutek.  Oba muži jsou vyšetřováni na svobodě.Zpravodajství