https://www.traditionrolex.com/7

 Co je dobré vědět o soláriu? | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! info@melnicek.cz

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Co je dobré vědět o soláriu?

Jako každý rok nastal podzim a už to s opalováním není tak slavné jako na jaře a v létě. Do teplých krajin létají už jen ptáci a mnozí z nás by si rádi udrželi krásné opálení své kůže, ale bohužel nemají peníze, čas nebo chuť před Vánoci letět na dovolenou k moři, protože se před časem vrátili. Nezbývá nic jiného než navštívit solárium a udržet si krásné opálení.

Než navštívíte solárium měli byste vědět pár informací, které jsou nezbytné a vyvarujete se možnému poškození Vaší kůže, které má za následky vážné problémy. Shrneme si tedy pár informací.


Jaký jste fototyp?

Je velmi důležité si zjistit jaký jste fototyp a podle toho zjistíte jak dobře se budete opalovat a jestli se můžete spálit či ne.

1) Keltský typ – Blonďaté nebo zrzavé vlasy, hodně světlou pokožku a pihy. Bohužel se tento typ člověka vždy v soláriu spálí a proto není vhodné, aby chodil do solária. Většinou se sem řadí děti.

2) Evropan se světlejší pletí – Světlá pleť, zelené nebo hnědé oči a vždy se opálí až do červena. Povětšinou se také spálí.

3) Evropan s tmavou pletí – Tmavé až hnědé vlasy a hnědé oči. Dobře se opaluje a jen velmi zřídka zrudne.

4) Středomořský typ – Tmavé vlasy, tmavá kůže a tmavohnědé oči. Nikdy nezrudne.


Není se čeho bát

Pravidelně jednou ročně hygienici kontrolují solária a dbají na to, aby trubice solárií byly v pořádku a hlavně, aby nebyly škodlivé pro člověka. Důležité je, aby se udržovala čistota a pravidelně měnily trubice. Každému provozovateli při objevení špatných trubic nebo špatné hygieny hrozí velká pokuta nebo i zavření. V každé provozovně by měl být pověšen provozní řád, ve kterém se dozvíte jak se přesně opalovat, aby Vám nehrozilo spálení nebo ohrožení kůže. Taky se můžete zeptat vyškoleného personálu, který by Vám měl poradit jak dlouho být v soláriu a jak často navštěvovat solárium.


Jak poznám, že provozovna je v pořádku?

Provozování solária je velmi složité, protože nestačí si pouze koupit přístroj a nabízet tuto službu. Personál musí být speciálně vyškolen, protože hygiena kontroluje znalosti personálu o provozování solária, aby zákazníci byli seznámeni se všemi výhodami a úskalími opalování.

První dojem je velmi důležitý, protože pokud v provozovně je čisto, přivítá Vás příjemný personál, který Vám poskytne informace o soláriu nabídne speciální krémy a dle Vaší kůže doporučí přesnou dobu opalování z 99% se nemusíte bát, že by solárium bylo v nepořádku. Pokud se zeptáte kdy naposledy měnily trubice v soláriu personál by se neměl vymlouvat a rovnou Vám říct pravdu. Jestliže se k Vám personál provozovny zachová aspoň z části tak jak je zde popsáno nemusíte mít strach. 


Je solárium určeno pro všechny?

Jedním dechem ano. Solárium je určeno pro všechny, protože není potřeba žádné vyšetření ani zdravotnický předpis, který by definoval jak dlouho můžete být v soláriu a jak častým budete návštěvníkem. Bohužel solárium může navštívit naprosto kdokoli i ten pro kterého je opalování naprosto nevhodné. Jediná možnost jak se vyvarovat jakýchkoli problémů s kůží je návštěva dermatologa. Pokud pravidelně budete docházet na vyšetření k dermatologovi tak je šance, že v případě poškození kůže dermatolog odhalí problém a okamžitě ho začne s Vámi řešit.

Solária se dělí na slabší a na turba. Slabší solária jsou vhodná pro začátečníky v opalování, protože září méně a nedochází ke spálení či zrudnutí kůže. Pro opálené jedince, kteří si chtějí udržet krásné opálení je vhodné silnější turbo, ale doba opálení by neměla překročit 15-20 minut. 


Když se chcete začít opalovat v soláriu

1) Nejdřív si zjistěte svůj fototyp a pak dle tabulky, které by měly být vyvěšeny v provozovně určete délku a intervaly opalování. Pro začátek byste neměli v soláriu strávit více jak 10 minut, velmi záleží na citlivosti Vaši kůže. Po prvním opalování si dejte nejméně 2 dny klid.

2) Opalování není vhodné pro těhotné ženy.

3) Jestliže užíváte antibiotika či protizánětlivé léky nebo antidepresiva raději si vždy pročtěte příbalový leták, aby jste si byli jistě, že solárium nebude mít na vedlejší účinky.

4) Chraňte si oči vhodnými brýlemi. Měli byste mít možnosti si brýle zapůjčit v provozovně.

5) Zkontrolujte si , že jsou trubice čisté a nejsou pokryty prachem.

6) Na požádání by Vám personál měl solárium vyčistit.

7) Na požádání by Vám měl provozovatel sdělit kdy byly trubice měněny.

8) Nebojte se před uplynutím nastavené doby odejít.

9) Po opalování se namažte speciálním přípravkem, který by Vám personál měl nabídnout, aby se Vám nevysoušela kůže.

10) Jestliže se Vám na kůži objeví zarudnutí, pupínky, otoky a další nepřirozené reakce raději navštivte preventivně lékaře.

 

Pevně věříme, že Vám tento článek alespoň lehce nastínil co je důležité před návštěvou solária a Vaše první návštěvě teď bude o hodně jednodušší. Článek vznikl ve spolupráci se salonem U Slunečnice inzertním serverem www.Inzerce-Melnik.cz

Slevu pro tento týden naleznete na Slevopedie.cz



Sponzorované články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 článek


Odstrašující příklad toho, jak by reklamní článek neměl vypadat (logika, syntaxe ...).

2.2 Odborník na český jazyk


Pokud umíš víc, než jen kritizovat, pošli perfektní variantu článku na hajn(a)slevopedie.cz, požádáme redakci o aktualizaci. Pokud bude kvalitní, za další články dostaneš zaplaceno.

2.2.1 Re


Ono by stačilo jen opravit ty četné pravopisné chyby (jestli to tedy reklama je...), to nechť si provede autor sám...
Martin

Obrázek uživatele Martin Hajn

2.2.1.1 jo :-)


Mám rád všechny, kteří hodně mluví, ale málo dělají Smiling... Pravdou je, že každý může mít svůj názor... Smiling

Obrázek uživatele Martin Hajn

2.1 :-)


Jestli to tedy opravdu reklamní článek je....

1 U Slunečnice


Masáž v pořádku, přikládání baněk se vyhněte.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1 baňkování?


Z jakého důvodu se vyhnout baňkování? Na baňkování jsem byla mnohokrát u masérky i u čínské terapeutky, a byla jsem spokojena. Není to myslím jednorázová procedura, nutno podstupovat opakovaně, ale má svůj smysl.

1.1.1 Baňky


Protože Monika to neumí a Zuzka měla tři tejdny na zádech modřiny.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.1 baňky a modřiny


Bylo mi řečeno, že délka "uzdravení" modřin je také trochu závislá na celkovém zdravotním stavu, únavě apod. (a vypozorovala jsem to na sobě i sama, když je člověku blbě, hojí se všecko hůř, i modřiny).

Tzn., laicky řečeno, Zuzka by měla víc odpočívat. Smiling

1.1.1.1.1 Želvo


Teoretizuješ. Zajdi si tam na baňky. Pak se budeme bavit o skutečných modřinách / správném přikládání.


https://www.traditionrolex.com/7