Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Nezodpovědní řidiči


     Dne 7. listopadu 2011, krátce po čtvrté hodině odpolední, kontrolovali policisté z obvodního oddělení v Kralupech nad Vltavou, na silnici II/608, v katastru Obce Nelahozeves, osobní vozidlo Ford Escort Combi, které řídil sedmatřicetiletý muž z Mladoboleslavska. Tento jel se svým vozidlem ve směru od obce Veltrusy k obci Nová Ves. Při kontrole bylo policisty zjištěno, že muž má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel a to hned několik. První mu uložil správní orgán Roudnice nad Labem s nabytím právní moci kraj června 2011, s platností do června 2013. Druhý od městského úřadu Nový Bor, s platností od poloviny června 2011 do srpna 2012 a třetí obdržel od správního orgánu v Litoměřicích, kde muž „vyfasoval“ od poloviny srpna 2011 do poloviny srpna 2013 taktéž zákaz řízení.

     Policisté řidiči na služebně předali další sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za tento prohřešek mu dle zákona hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Jak muž tentokrát dopadne se teprve uvidí a to s ohledem na minulé zákazy a jejich porušení. Jisté je však jedno. Sám řidič si ze zákazů nic nedělá a za volant usedá klidně dál, zákaz - nezákaz.
 
     Druhý hříšník byl téhož dne, v podvečerních hodinách, kontrolován u obce Větrušice. Zde policisté z dopravní inspektorátu dohlíželi nad BESIP a v jejich hledáčku uvízl i jednasedmdesátiletý řidič z Mělnicka. Ten jel s vozidlem Škoda Favorit po silnici I/9 ve směru od Prahy na Mělník. Policisté kontrolou v evidencích PČR zjistili, že senior má v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel a to od poloviny července letošního roku do poloviny ledna roku 2011. Tento zákaz mu udělil správní orgán Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.
     Starší muž si od policistů z obvodního oddělení v Neratovicích převzal sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu stejný trest, jako u výše uvedeného případu.


Zpravodajství