Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Tragická dopravní nehoda u Cítova     Dne 12. listopadu 2011 došlo na silnici III. třídy mezi Cítovem a Daminěvsí ke střetu osobního motorového vozidla Ford Focus, které řídil třiačtyřicetiletý muž, společně s ním cestovali ve voze dva chlapci ve věku šestnáct a sedmnáct let a pevnou překážkou (vzrostlý listnatý strom).

     K dopravní nehodě došlo tak, že řidič jel s vozem po uvedené komunikaci ve směru od obce Cítov k Daminěvsi. Přitom, jak sám vyšetřujícím policistům uvedl, vyběhl před vozidlo od pravé krajnice zajíc, kterého se řidič lekl, strhl řízení vozu vlevo, následkem čehož přejel s automobilem do protisměru a následně do levého silničního příkopu, kde došlo ke střetu mezi pravým bokem fordu a vzrostlým listnatým stromem.

     Při dopravní nehodě utrpěl mladší spolujezdec vážná zranění, na jejichž následky i přes veškerou snahu ošetřujících lékařů a po leteckém převozu do nemocnice zemřel. Ostatní účastníci vyvázli z nehody nezraněni. Na vozidle byla způsobena škoda ve výši cca 60 000,- Kč. Řidič vozu se na místě podrobil orientační dechové zkoušce, která byla negativní. Dopravní policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz.

    Nehodu nadále vyšetřují policisté z územního odboru Policie ČR Mělník.Zpravodajství