https://www.traditionrolex.com/7

 Pronajmu byt 1+1, volný od 1.12.2011. | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Pronajmu byt 1+1, volný od 1.12.2011.

Nabízím k pronájmu byt 1+1 v Mělníku - Mlazicích, plynové topení, zčásti zařízený, cena 4.500,-Kč/měs. + poplatky.Preferuji klid v domě, tudíž je ideální 1 - 2 lidi.Volný od 1.12.2011. Tel.: 724 278 918.
Komerční inzeráty a komeční sdělení jsou na Mělníčku zpoplatněné a podléhají zvláštním podmínkám,
v případě zájmu o komerční propagaci nás neváhejte kontaktovat.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

3 Poplatky


Kolik asi tak činí poplatky? Bydlela bych tam sama...

2 Ta cena je uplne normalni


Ta cena je uplne normalni kolikrat se pronajima i dras,to co pise Magtnet je pravda ma i muj souhlas tak to proste v dnesni dobe je.

2.1 Nevím no, já to beru


Nevím no, já to beru jinak prostě vím, že se dá sehnat za  tu cenu i 2+KK , takže to je prostě můj názor ......

2.1.1 Kde?


Řekněte kde... beru. Smiling

2.1.1.1 moje máma bydlí 2+kk za


moje máma bydlí 2+kk za 5000 na sportovní se vším všudy

1 ty nájmy jsou tak drahý,


ty nájmy jsou tak drahý, to i moje máma má najemné za 5000,- se vším všudy a to ještě za byt 2+kk....

1.1 To je otázka nabídky a


To je otázka nabídky a poptávky. Já třeba bydlím v osobním vlastnictví. Byt mě vyjde na necelých 4500/měsíčně. Tudíž abych ho pronajal musí jít za devět. Když si odečtu daně ta k z toho nic nemám. Takže to dám vic. A pak ber nebo neber. Takhle to asi bere každý. Pro někoho je děvět moc, pro někoho málo.

 

Někdo by mohl napsat že někde mají byty na dekret za 1500 na měsíc. Ale jak dlouho? Ted jim to zdraží a pochopitelně se bouří. Spíš je problém v Mělníku. Tady jsou stavební práce stejně drahé jako v Praze. Tudíž udržet byt v nějaké stavu vyjde na stejno. Poplatky za byt jsou taky časrto stejné. Tedy cena nájmu je často stejná jako v Praze. A otázka zda se to pak vyplatí vůbec pronajímat. Myslím že z jednoho bytu nikdo nezbohatne. A na druhou stranu třeba Saša Klimeš má tuším v domě osm (?) bytů a že by z toho byl milionář to také ne.

 

Ber nebo nech být. V krámě také nadáváme nad drahým olejem ale stejně ho koupíme.  

1.1.1 Poplatky ?


S výše uvedeným komentářem "Magneta" musím jen souhlasit. Ještě by jsem chtěl dodat, že pronajímatelé by měli lépe specifikovat pojem "poplatky". Někteří mezi poplatky počítají poplatky za odběr energií a jiní do toho započítají i poplatky které mají vyměřeny od bytového družstva (nebo společenství apod.). Takže poplatky tím pádem celkem dramaticky narostou a není vždy jasné co si pod pojmem "poplatky" máme představit. Také samotná výše nájmu (tedy ceny za nájem bez poplatků za energie) je opravdu věcí nabídky a poptávky. Například u městských bytů města Mělníka je na hranici cca 70,-kč a výše (viz http://www.melnik.cz/modules/uredni_deska/uredni_deska.php?op=deska&idu=10). Takže takový nájem za byt 1+1 (o výměře cca 49,2 m čtverečních) je v tomto případě cca 3500,-Kč (a to je jen minimální výchozí cena, lidé většinou nabídnou více aby vyhráli) plus samozřejmě poplatky za energie cca 2800,-Kč (1000,-Kč za elektřinu, 500,-Kč za plyn, 700,-Kč za "teplo" a 600,-Kč za vodné a stočné). Samozřejmě jsem napsal částky pouze orientační, Záleží na počtu osob a také jak jsou "doma". Ten kdo ráno v 5 vstane a zpět je v 8 večer má samozřejmě jinou spotřebu, než ten co je doma celý den a vyvařuje. Pokud plyn není, tak se samozřejmě za něj neplatí, ale zvětší se přiměřeně poplatek za odběr elektřiny. Celkový "nájem" tak činí cca 6300,-Kč. Pokud tedy majitel (nájemce) dále pronajímá, lze připočítat do nákladů třeba daň z pronájmu a u nájemních bytů (vlastník je třeba bytové družstvo) i poplatek za pronájem bytu cca 300 - 500,-Kč měsíčně. Aby mělo smysl pronajímat tento byt za účelem zisku, musí pronajímatel požadovat samozřejmě něco navíc. Kolik navíc je tedy otázka již výše zmíněné poptávky a nabídky. Dle inzerátů uvedených na různých serverech je situace na Mělníku asi taková. Kompletní cena za nájem (včetně všech poplatků) se pohybuje u 2+kk (cca 40-50 m2) okolo cca 8.000,-Kč a u 3+1 (cca 65 - 75 m2) cca o 2 - 2,5 tisíce Kč více. Pronajímatel se také musí připravit na to, aby měl byt řádně pojištěn a také na to, že chování (nájemníků) podnájemníků není vždy v pořádku a pak přijdou na řadu problémy třeba s řádným placením, s otázkou jak problematické podnájemníky dostat z bytu po skončení pronájmu a podobně. Né vždy odhadnete jak se bude podnájemník chovat a jaké má sociální návyky. Tolik můj malý pohled na věc. 


https://www.traditionrolex.com/7