Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Muzeum M

Neplnili si svou zákonnou povinnostŠestatřicetiletý muž z Kladenska si v době od začátku února do poloviny listopadu letošního roku řádně neplnil vyživovací povinnost na své dvě nezletilé dcery, z nichž jedna žije s matkou na Mělnicku a druhá mimo náš region. V jednom případě činila výše alimentů, splatných každý měsíc 800,- Kč, ve druhém byla částka určená soudem ve výši 1 200,- Kč. Za sledované období způsobil muž svým jednáním dluh na neuhrazeném výživném ve výši 12 000,- Kč.

V době od začátku dubna do druhé poloviny listopadu letošního roku si stejně nezodpovědně počínal i sedmadvacetiletý muž z Mělnicka, který řádně neplatil alimenty, stanovené soudem, na svého nezletilého syna a to v částce 1 000,- Kč měsíčně. V tomto případě vznikl dluh na neuhrazeném výživném ve výši 8 000,- Kč.

V uplynulých dnech sdělil oběma mužům policejní inspektor obvodního oddělení Policie ČR Neratovice podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství