Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Kontroly ubytoven pokračujíDne 30. listopadu 2011 se na Mělnicku uskutečnila preventivně – bezpečnostní akce s pracovním názvem „Nora“, která byla zaměřena na kontrolu ubytoven nacházejících se ve vytypovaných lokalitách. Při akci se policisté soustředili na kontrolu pobytového režimu cizinců, pátrali po celostátně hledaných osobách, po věcech pocházejících z trestné činnosti atd.

Akce se zúčastnilo zhruba dvacet příslušníků bezpečnostních složek z řad policistů pořádkové a kriminální policie, územního odboru Mělník, odboru cizinecké policie, psovodů, městských strážníků a příslušníků hasičského záchranného sboru, kteří v rámci akce dohlíželi na dodržování protipožárních předpisů a bezpečnostních opatření na ubytovnách. Policisté z cizinecké policie v rámci akce použili opět tzv. „Schengenbus“, tj. mobilní pracoviště určené pro lustraci a kontrolu pravosti osobních dokladů.

V rámci opatření bylo zkontrolováno šest ubytoven v Neratovicích, Libiši a Kostelci nad Labem. Zde bylo prověřeno zhruba 130 osob. Během kontrol nebyly ze strany policistů zjištěny závažnější nedostatky, ale akce nevyzněla naprázdno. Na jedné z neratovických ubytoven byl policisty odhalen pětačtyřicetiletý muž z Mělnicka, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Muž skončil s pouty na rukou a jeho další cesta vedla na místní policejní služebnu.Zpravodajství